REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaMilicja kontroluje okolice farmy Bundy'ego

Milicja kontroluje okolice farmy Bundy’ego

-

Wokół farmy hodowlanej Clivena Bundy’ego – który prowadzi spór z biurem zarządzania gruntami (Bureau of Land Management) o zalegające opłaty za korzystanie z federalnych pastwisk – uzbrojona milicja obywatelska rozstawiła punkty kontrolne. Przechodnie i kierowcy muszą okazywać dokumenty potwierdzające miejsce zamieszkania, w przeciwnym razie są zawracani z drogi. Sytuacja zaczyna niepokoić władze. 

Cliven Bundy fot.Facebook
Cliven Bundy fot.Facebook

REKLAMA

Sprawą zajął się demokrata z Nevady, kongresman Steven Horsford. Powołując się na listy wystraszonych wyborców z powiatu Clark, który znajduje się w granicach reprezentowanego przez niego okręgu, Horsford zażądał wyjaśnień od miejscowego szeryfa. Mieszkańcy nie życzą sobie obecności tak licznej, uzbrojonej grupy ludzi, która kontroluje wszystkie drogi federalne, stanowe i lokalne, patroluje ulice w pobliżu szkół, kościołów oraz miejsc spotkań i zmusza do okazywania dokumentów.

Według Horsforda mieszkańcy domagają się usunięcia milicji oraz zbadania, czy miejscowe władze współpracują z przybyłymi na farmę z różnych zakątków kraju działaczami antyrządowymi, którzy stanęli w obronie Clivena Bundy’ego. Według agencji Reutera wokół gospodarstwa hodowcy na początku sporu zgromadziło się tysiąc osób gotowych do konfrontacji z federalnymi agentami. Ponieważ nie doszło do strzelaniny, część powróciła do domu. Jednak część osób cierpiących na niedosyt silnych wrażeń pozostała na miejscu.

Media nie informują, kto ich żywi, gdzie śpią i z czego się utrzymują. Jeśli pokrycie kosztów utrzymania tej „armii” spadnie na Bundy’ego, to chyba bardziej opłacało mu się zapłacić za wypasanie bydła. Ale wtedy nie zostałby bohaterem prawicy.

(eg)

REKLAMA

2122672983 views

REKLAMA

REKLAMA

2122673000 views

REKLAMA

REKLAMA

2124469320 views

REKLAMA

2122673010 views

REKLAMA

2122673016 views

REKLAMA

2122673020 views