REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Miliarderzy w USA od połowy marca wzbogacili się o 434 mld dol.

Miliarderzy w USA od połowy marca wzbogacili się o 434 mld dol.

-

Fortuny amerykańskich miliarderów od połowy marca wzrosły o łącznie 434 mld dol. – wynika z raportu organizacji Americans for Tax Fairness (ATF). Najwięcej zyskali najbogatsi z nich oraz działający w branży nowych technologii.

To dane za okres od 18 marca do wtorku. Zgodnie z raportem największe zyski wśród miliarderów w tym okresie odnotowali szef Amazona Jeff Bezos (34,6 mld dolarów) oraz założyciel Facebooka Mark Zuckerberg (25 mld dolarów).

REKLAMA

18 marca – jak zauważa portal Fox News – notowania na amerykańskich giełdach spadły już o ok. 29 proc. w porównaniu do 19 lutego.

Przez minione dwa miesiące majątek miliarderów wzrósł łącznie z 2,948 bln do 3,382 bln dolarów. Największe zyski – 76 mld dolarów – zanotowała pierwsza piątka najbogatszych, w której są Bezos i Zuckerberg. Jeden z bardziej imponujących przyrostów w ujęciu procentowym odnotował dyrektor wykonawczy Tesli Elon Musk – o 48 proc. Od połowy marca – jak wynika z raportu bazującego na danych magazynu “Forbes” – liczba miliarderów w USA wzrosła o 16 i obecnie jest ich 630. Niektórzy z tych najbogatszych Amerykanów stracili jednak w trakcie epidemii, m.in. ci działający w branży turystycznej oraz w handlu detalicznym.

Wzrost majątków miliarderów pokazuje, jak pandemia koronawirusa “przysłużyła się największym i najbardziej zorientowanym na technologię firmom” – pisze portal telewizji CNBC. Przypada to na okres, w którym “siła robocza mierzy się z największym kryzysem gospodarczym we współczesnej historii” – dodaje.

Zgodnie z danymi ministerstwa pracy bezrobocie w USA wzrosło do 17,2 proc. To poziom, którego nie odnotowano od czasu Wielkiego Kryzysu w latach 1929-1933.

“Pandemia pokazała śmiertelne konsekwencje rosnących nierówności majątkowych, a miliarderzy są jaskrawym symbolem tej nierówności” – twierdzi Frank Clemente z Americans for Tax Fairness.(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Miliarderzy się bogacą, a najnowszej ustawie pomocowej przyjętej przez Izbę Reprezentantów Nancy Pelosi i inni “demokraci” chcą im przywrócić ulgi podatkowe, które zostały zlikwidowane reformą podatkową Trumpa. To jest właśnie prawdziwe oblicze partii, która rzekomo troszczy się o średnią klasę. Dodatkowo demokraci nie chcą się zgodzić na ograniczenie przywilejów “mafii” adwokatów i ich zysków poprzez ograniczenie wielkości odszkodowań m.in. związanych z obecną pandemią. Powód? Dotacje adwokatów na konto wyborcze demokratów są ok. 5 razy większe niż dla republikanów. Kolejny dowód na to, że “demokraci” to partia ludzi bogatych i troszcząca się o ich przywileje. Klasa średnia ma być uzależniona od “ochłapów” rządowych i być niewolnikami.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA