REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Miliarder wymusza na firmach ekonomiczny patriotyzm

Miliarder wymusza na firmach ekonomiczny patriotyzm

-

Od lat korporacje przenoszą biznesowe adresy i konta za granicę, by uniknąć płacenia podatków w USA, a tym samym zwiększać swoje dochody. Cieszy to inwestorów, którzy posiadają ich akcje i denerwuje ludzi, którzy troszczą się o finansową sytuację państwa. Ku zaskoczeniu super bogatych wśród przeciwników podatkowych manipulacji znalazł się miliarder Mark Cuban.

Mark Cuban fot.Paul Buck/EPA
Mark Cuban fot.Paul Buck/EPA

REKLAMA

Biznesman, inwestor, właściciel zespołu koszykarskiego Dallas Mavericks, Landmark Theatres, firmy zajmującej się dystrybucją filmów Magnolia Pictures a także przewodniczący kablowej telewizji HDTV i AXS, oświadczył, że pozbędzie się wszystkich akcji firm, które z przyczyn podatkowych przeniosły się za granicę.

Cuban uważa, że zamiast podnosić ceny swych akcji kosztem przenoszenia ciężaru podatkowego na innych, amerykańskie przedsiębiorstwa powinny przekonać inwestorów do zaakceptowania powolniejszego wzrostu zarobków w zamian za wzrost miejsc pracy i rozwój na rynku krajowym. Cuban jest zdania, że pozbycie się ich akcji, powstrzyma je przed ucieczką.

Stanowisko Marka Cubana daje sygnał administracji prezydenta Obamy, która podjęła wysiłki celem rozbudzenia w biznesowych elitach „ekonomicznego patriotyzmu”. Podczas gdy Obama przemawia przeciwko posunięciom krytykowanym przez Cubana, szefowie korporacji mogą być bardziej otwarci na pomysły jednego z nich.

Ponieważ media coraz częściej poruszają temat ucieczek firm za granicę, wzrosły szanse na zatwierdzenie w tej sprawie odpowiedniej ustawy. Senat wyraził gotowość podjęcia debaty nad propozycją Bring Jobs Home Act (sprowadź pracę do kraju). Ponad dwa lata temu, gdy została przedstawiona, republikanie nie dopuścili do dyskusji nad ustawą. W ubiegłym tygodniu głosowano za rozpoczęciem debaty, co jednak nie daje gwarancji, że zostanie zatwierdzona.

Jak czytamy na portalu NationofChange, przenoszenie korporacji za granicę pozbawia skarb państwa dziesiątek miliardów dolarów rocznie. (eg)  

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo dobrze, że się przenoszą. Głupotą jest dać się wykorzystywać pazernemu rządowi. A ten pan to jest dziwnym inwestorem – zawsze myślałam, że kupuje się akcje tych firm, na których można zarobić, a nie tych, które mają odpowiedni adres rejestrowy. No ale Cubanowi może zbywa i nie potrzebuje już więcej zarabiać;)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks