REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaMieszkanka Ohio wygrała milion dolarów za zaszczepienie się przeciw Covid-19

Mieszkanka Ohio wygrała milion dolarów za zaszczepienie się przeciw Covid-19

-


Młoda kobieta z Ohio jest pierwszą osobą w tym stanie, która wygrała milion dolarów na loterii stworzonej w celu zachęcania mieszkańców, by szczepili się przeciw Covid-19. Zwyciężczyni zamierza przeznaczyć część kwoty na cele charytatywne.

22-letnia Abbigail Bugenske powiedziała w czwartek, że mimo wygranej nie planuje rzucać swojej pracy, którą lubi i ma zamiar przekazać część wygranej na dobroczynność. “Byłam całkowicie zaskoczona, kiedy dostałam telefon. Wciąż nie mogę w to uwierzyć. To była szalona noc” – cytuje zwyciężczynię lokalna stacja WLWT-5 w Cincinnati.

REKLAMA

Z gratulacjami zatelefonował do Bugenske gubernator Ohio Mike DeWine. “Zadzwonić do kogoś i powiedzieć, że wygrał milion dolarów to wspaniała rzecz” – przyznał. 22-latka skończyła niedawno college i pracuje dla firmy GE Aviation. Jednocześnie podjęła studia magisterskie na Uniwersytecie Stanowym Ohio, gdzie wybrała kierunek inżynieria lotnicza i kosmiczna. Bugenske jechała z okolic Cincinnati do domu swoich rodziców w okolicach Cleveland, kiedy dowiedziała się o wygranej w loterii Vax-a-Million.

“Krzyczałam i moi rodzice myśleli, że coś jest nie tak. (…) A kiedy wykrztusiłam, że wygrałam milion dolarów, będę milionerką, zanim naprawdę zaczęłam świrować, powiedzieli mi, żebym się uspokoiła i upewniła, że to nie był żart” – opowiadała.

Loterie i inne formy zachęcania ludzi do szczepień wprowadzają różne  stany, ponieważ liczba mieszkańców USA w wieku 16 lat i starszych przyjmujących preparat przeciwko koronawirusowi gwałtownie spadała od początku kwietnia.

Według danych CNN zainteresowanie szczepieniem przeciwko Covid-19 wzrosło jednak zaraz po tym, kiedy dwa tygodnie temu dyrektor Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) dr Rochelle Walensky ogłosiła nowe przepisy znoszące w większości przypadków obowiązek noszenia maseczek ochronnych przez zaszczepionych.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2117762582 views

REKLAMA

2117762732 views

REKLAMA

REKLAMA

2119559094 views

REKLAMA

2117762823 views

REKLAMA

2117762898 views

REKLAMA

2117762969 views