REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Międzynarodowe spotkanie ws. walki z IS 22-23 marca

Międzynarodowe spotkanie ws. walki z IS 22-23 marca

-

Rex Tillerson fot.Jim Lo Scalzo/EPA
Rex Tillerson fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson będzie gospodarzem spotkania ministrów ponad 60 państw oraz organizacji międzynarodowych na temat walki z Państwem Islamskim (IS); odbędzie się ono 22-23 marca w Waszyngtonie – powiadomił 9 marca przedstawiciel władz USA.

Agencja Reutera podaje, że podczas rozmów będą omawiane kolejne działania międzynarodowej koalicji walczącej z dżihadystycznym Państwem Islamskim.

Dziennik “Washington Post” podał, że będą dyskutowane takie kwestie, jak militarne zwalczanie IS oraz odcinanie dżihadystów od pieniędzy, broni i bojowników.

Zapowiadane spotkanie w Waszyngtonie będzie – jak zauważa “WP” – “ważnym sygnałem, że nowa administracja zamierza utrzymać przewodnictwo (w podejmowaniu) rozległych wysiłków dyplomatycznych zapoczątkowanych w 2014 roku przez prezydenta Baracka Obamę, pomimo zjadliwej oceny podejścia Obamy do Państwa Islamskiego ze strony Donalda Trumpa podczas kampanii prezydenckiej”.

Prezydent Trump występując w zeszłym tygodniu po raz pierwszy na połączonej sesji obu izb amerykańskiego Kongresu zapowiedział walkę z “radykalnym islamskim terroryzmem”, m.in. plan – jak to ujął – “zdruzgotania i zniszczenia” Państwa Islamskiego, “zmiecenia tego okrutnego wroga z powierzchni naszej planety”.

Międzynarodowa koalicja do walki z IS skupia ponad 60 państw. (PAP)

cyk/ mal/

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks