REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaMicrosoft: słynne zdjęcie protestującego na Tiananmen usunięte w wyszukiwarce przez "błąd ludzki"

Microsoft: słynne zdjęcie protestującego na Tiananmen usunięte w wyszukiwarce przez „błąd ludzki”

-

W 32. rocznicę masakry na placu Tiananmen w Pekinie należąca do Microsoftu wyszukiwarka Bing przez pewien czas nie pokazywała „Tank Mana” – słynnego zdjęcia mężczyzny próbującego zatrzymać kolumnę czołgów na placu. Firma wyjaśniła, że był to „przypadkowy błąd ludzki”.

Użytkownicy na całym świecie, w tym w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Singapurze, zgłaszali w rocznicę masakry w piątek, że wyszukiwarka nie pokazuje znanej fotografii, co wzbudziło obawy o cenzurowanie jej wyników – przypomina agencja Reutera.

REKLAMA

Microsoft przekazał, że problem został spowodowany „przypadkowym błędem ludzkim”, a firma pracuje nad jego naprawieniem. Nie podano szczegółów. Po kilku godzinach w wyszukiwarce znów można było zobaczyć słynne zdjęcie.

„Tank Manem” nazywa się nieznanego mężczyznę, który 5 czerwca 1989 roku stanął naprzeciwko jadącej przez plac Tiananmen kolumny czołgów. Przedstawiająca tę scenę, znana na całym świecie fotografia jest uznawana za symbol oporu i buntu.

W nocy z 3 na 4 czerwca 1989 roku chińskie wojsko otworzyło ogień do tysięcy demonstrujących w Pekinie studentów, robotników i przedstawicieli inteligencji domagających się reform i swobód obywatelskich. Chińskie władze nakazują cenzurowanie w internetowej przestrzeni tego państwa wszelkich odniesień do brutalnego tłumienia tych protestów. Według różnych szacunków mogło wówczas zginąć nawet kilka tysięcy osób.

Bing to jedna z niewielu zachodnich wyszukiwarek, która działa w Chinach, w których podporządkowuje się panującej tam cenzurze – pisze Reuters. Agencja dodaje, że duża część zespołu Binga, w tym grupy zajmującej się oprogramowaniem służącym do wyszukiwania obrazów, pracuje w Chinach.(PAP)

REKLAMA

2097864620 views

REKLAMA

REKLAMA

2097864853 views

REKLAMA

REKLAMA

2099661245 views

REKLAMA

2097864996 views

REKLAMA

2097865097 views

REKLAMA

2097865207 views