REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Merkel i Trump upamiętnili 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej

Merkel i Trump upamiętnili 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej

-

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Donald Trump podczas piątkowej rozmowy telefonicznej upamiętnili 75. rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej – poinformował rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert.

“Oboje upamiętnili miliony ofiar i niezmierzone cierpienia, spowodowane wojną, rozpętaną przez nazistowskie Niemcy – podkreślił rzecznik – Zgodzili się, że ważne jest zachowanie pamięci o wojnie i jej okropnościach”.

REKLAMA

Merkel podkreśliła szczególne znaczenie wsparcia USA dla RFN po zakończeniu II wojny światowej oraz głębokie więzi między obydwoma krajami, które rozwinęły się później – zaznaczył Seibert.

Wcześniej w piątek Merkel rozmawiała także telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Jak przekazał rzecznik, oboje również zgodzili się, że pamięć o wojnie i jej okrucieństwach musi być nieustannie podtrzymywana. Zdaniem przywódców “wojna przypomina o ścisłej współpracy pomiędzy państwami i narodami, potrzebnej do zachowania i promowania pokoju oraz zrozumienia”. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA