REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Meksyk. Zgoda na ekstradycję barona narkotykowego "El Chapo" do USA

Meksyk. Zgoda na ekstradycję barona narkotykowego “El Chapo” do USA

-

El Chapo fot.PAP/EPA
El Chapo fot.PAP/EPA

Jeden z najpotężniejszych meksykańskich baronów narkotykowych, przebywający w więzieniu Joaquin “El Chapo” Guzman, może być wydany do USA – orzekł w poniedziałek meksykański sąd. USA oskarżają go m.in. o zabójstwa, kierowanie gangiem i pranie pieniędzy.

REKLAMA

58-letni Guzman, szef narkotykowego kartelu Sinaloa, został ujęty na początku stycznia w mieście Los Mochis w swym rodzinnym stanie Sinaloa, po tym jak zbiegł 11 lipca ubiegłego roku z więzienia w mieście Almoloya de Juarez w stanie Meksyk. Tam odbywał karę 20 lat pozbawienia wolności. Do ucieczki wykorzystał półtorakilometrowy tunel zbudowany przez jego wspólników 10 metrów pod ziemią.

W sobotę “El Chapo”, podlegający specjalnemu nadzorowi służb więziennych, został przeniesiony do zakładu karnego w Ciudad Juarez tuż przy granicy z USA. Podano, że nie ma to związku z amerykańskim wnioskiem o ekstradycję, wynika natomiast z przestrzegania zasad bezpieczeństwa, które zakładają regularną rotację więźniów.

Reuters podał, że procedura ekstradycji może jeszcze potrwać wiele tygodni. “El Chapo”, który skarży się na złe traktowanie przez meksykańskie służby więzienne, w tym pozbawianie snu i brak opieki medycznej, opowiada się za jak najszybszym wydaniem go do USA.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA