REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaMeksyk/ Pena Nieto podkreśla chęć dialogu USA i Meksyku

Meksyk/ Pena Nieto podkreśla chęć dialogu USA i Meksyku

-

Enrique Pena Nieto fot.Erik S. Lesser/EPA
Enrique Pena Nieto
fot.Erik S. Lesser/EPA

W czasie spotkania z ministrem bezpieczeństwa narodowego USA Johnem Kellym oraz sekretarzem stanu Rexem Tillersonem prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto podkreślił chęć ze strony rządów obu państw do dialogu i działania “z wzajemnym poszanowaniem suwerenności”.

REKLAMA

W wydanym po czwartkowym spotkaniu komunikacie biura prezydenta poinformowano, że Pena Nieto ocenił podczas rozmów, iż “dochodzi do nich w czasie, gdy niezwykle ważne jest umocnienie dialogu” między władzami Meksyku i USA.

“Przywódca podkreślił, że Meksyk będzie negocjował (z amerykańskimi władzami – PAP) w sposób całościowy i zdecydowany, działając na rzecz interesów naszego państwa” – czytamy w oświadczeniu.

Celem czwartkowej rozmowy było omówienie amerykańskich projektów działań mających zredukować napływ do USA nielegalnych imigrantów, wśród których najliczniejsi są Meksykanie. Na 11,1 miliona nielegalnych imigrantów przebywających w Stanach Zjednoczonych 5,9 miliona stanowią Meksykanie.

Wcześniej w czwartek, po spotkaniu z meksykańskim ministrem spraw wewnętrznych Miguelem Angelem Osorio Chongiem, Kelly zapewnił, że “nie będzie masowych deportacji” ani “operacji wojskowych” przeciwko meksykańskim imigrantom w Stanach Zjednoczonych.

Amerykański minister bezpieczeństwa narodowego wyjaśnił, że “wszystkich deportacji będzie się dokonywać w ramach obowiązującego prawa” i będą one dotyczyć zwłaszcza osób, które były już karane. Oświadczył też, że operacje te “będą skoncentrowane na osiągnięciu rezultatów”, a jednocześnie przeprowadzane “z poszanowaniem ludzkiej godności”.

We wtorek w USA wydano nowe wytyczne obejmujące plan deportowania nielegalnych imigrantów do krajów, z których przybyli. Te wytyczne dla agentów imigracyjnych są częścią szerszego planu ochrony granic i kontroli imigracji zawartego w rozporządzeniach podpisanych przez prezydenta USA Donalda Trumpa 25 stycznia. (PAP)

REKLAMA

2129032535 views

REKLAMA

REKLAMA

2129032551 views

REKLAMA

REKLAMA

2130828871 views

REKLAMA

2129032561 views

REKLAMA

2129032565 views

REKLAMA

2129032569 views