REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaMedia: intruz z Białego Domu wtargnął dalej niż podawano

Media: intruz z Białego Domu wtargnął dalej niż podawano

-

Omar Gonzalez, który 19 września sforsował ogrodzenie Białego Domu, wtargnął o wiele dalej do siedziby prezydenta USA niż wcześniej informowano – podał w poniedziałek amerykański dziennik „Washington Post”.

Omar Gonzalez, który wtargnął do Białego Domu fot.New Valley River Regional Jail/Handout/EPA
Omar Gonzalez, który wtargnął do Białego Domu fot.New Valley River Regional Jail/Handout/EPA

42-letni weteran kampanii w Iraku wspiął się po ogrodzeniu otaczającym rezydencję, przebiegł trawnik i dostał się do środka przez drzwi frontowe. Został zatrzymany w środku z nożem o 9-centymetrowym ostrzu.

REKLAMA

Kilka godzin po incydencie chroniąca głowę państwa Secret Service poinformowała, że mężczyzna został zatrzymany „natychmiast po przekroczeniu” głównego wejścia.

Jednak według „Washington Post” Gonzalez minął strażniczkę stojącą przy wejściu i dotarł aż do sali wschodniej – East Room. Długie, bogato zdobione pomieszczenie jest często wykorzystywane podczas przyjęć i przemówień wygłaszanych przez szefa państwa.

Secret Service nie skomentowała najnowszych doniesień.

Jej szefowa Julia Pierson we wtorek ma odpowiadać na pytania kongresmenów w związku z ostatnim incydentem, który postawił pod znakiem zapytania skuteczność procedur bezpieczeństwa stosowanych przez Secret Service.

Na pochodzącym z Teksasu Gonzalezie ciążą zarzuty nielegalnego wkroczenia na chronioną posesję oraz posiadania „śmiercionośnej lub niebezpiecznej broni”. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W chwili wtargnięcia intruza do Białego Domu prezydenta Baracka Obamy ani członków jego rodziny tam nie było, gdyż 10 minut wcześniej odlecieli śmigłowcem Marine One do Camp David, gdzie mieli spędzić weekend.(PAP)

Zdjęcia: European Pressphoto Agency/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

2105154317 views

REKLAMA

2105154550 views

REKLAMA

2106950942 views

REKLAMA

2105154693 views

REKLAMA

2105154793 views

REKLAMA

2105154902 views