REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaMedia: fala obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19

Media: fala obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19

-

W obliczu rosnącej liczby zakażeń wariantem Delta koronawirusa coraz więcej instytucji publicznych i firm w USA zaczęło wymagać od pracowników szczepień przeciwko Covid-19 – zauważają media. W poniedziałek dołączyła do nich pierwsza agencja federalna – departament spraw weteranów.

Według portalu Axios, decyzja ministerstwa weteranów – drugiego największego pod względem liczby pracowników resortu w administracji federalnej USA – przetrze szlak podobnym regulacjom w innych ministerstwach i firmach.

REKLAMA

Według nowych zasad, ponad 100 tys. pracowników placówek medycznych dla weteranów amerykańskich sił zbrojnych będzie musiało się w pełni zaszczepić w ciągu najbliższych ośmiu tygodni.

Wcześniej ponad 50 organizacji skupiających medyków zaapelowało w liście otwartym o wprowadzenie obowiązku szczepień dla wszystkich pracowników sektora medycznego.

Obowiązek szczepień lub przechodzenia regularnych testów dla pracowników ogłosiły też władze Kalifornii i miasta Nowy Jork. Dowodu szczepienia od klientów będzie wymagać też ponad 500 barów w San Francisco należących do stowarzyszenia SF Bar Owner Alliance. Podobne wymogi wobec studentów wprowadził również Uniwersytet Georgetown w Waszyngtonie.

Według portalu The Hill, to dopiero początek wprowadzania przez publiczne i prywatne instytucje podobnych regulacji, które są reakcją na opór dużej liczby Amerykanów wobec szczepień, nawet w obliczu rosnącej liczby infekcji wariantem Delta koronawirusa.

“Jesteśmy w takim momencie tej pandemii, że wybór pojedynczej osoby, by się nie szczepić, dotyka reszty z nas, w głęboki i niszczycielski sposób” – powiedział gubernator Kalifornii Gavin Newsom.

Axios zauważa, że choć dotąd wymagania dotyczące szczepień były niepopularne, obecna sytuacja będzie zmuszać coraz więcej instytucji do bardziej zdecydowanych działań. “W akcjach szczepień skończyły się już +marchewki+, zachęcające więcej ludzi do zaszczepienia się, a w obliczu pogarszającej się sytuacji w kraju bardziej atrakcyjną opcją stało się sięganie po +kij+” – komentuje portal.

Jak dotąd w pełni zaszczepiło się 49,7 proc. ludności USA i 60 proc. wszystkich dorosłych. Średnia liczba wykrywanych każdego dnia nowych infekcji SARS-CoV-2 wzrosła w kraju od początku lipca niemal czterokrotnie i obecnie wynosi ok. 56 tys.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2119325643 views

REKLAMA

2119325732 views

REKLAMA

REKLAMA

2121122083 views

REKLAMA

2119325796 views

REKLAMA

2119325851 views

REKLAMA

2119325891 views