REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaMedia: Były doradca Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton rozważa start w...

Media: Były doradca Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton rozważa start w wyborach prezydenckich

-

John Bolton, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego za prezydentury Donalda Trumpa, powiedział, że „zdecydowanie rozważa” start w wyborach prezydenckich w USA w 2024 roku, w dużej mierze by rzucić wyzwanie Trumpowi – podała telewizja CNBC.

Bolton, który był również zastępcą prokuratora generalnego za prezydentury Ronalda Reagana, podkreślił w wywiadzie, że jednym z powodów, który skłoniłby go do startu w wyborach jest wola pokazania Amerykanom, że „Donald Trump jest nie do zaakceptowania jako kandydat Republikanów”.

REKLAMA

Podkreślił, że postępowanie byłego prezydenta, który „podważa konstytucję” jest „nieamerykańskie”. Było to odniesienie do uwagi Trumpa, który w weekend zasugerował, że należałoby znieść pewne zapisy konstytucji USA, aby mógł powrócić do Białego Domu – relacjonuje CNBC.

Bolton, który po odejściu z administracji Trumpa wielokrotnie go krytykował, nazwał byłego prezydenta w wywiadzie „egzystencjalnym zagrożeniem dla samej republiki”.

Pytany o założenia swojej ewentualnej kampanii prezydenckiej Bolton odpowiedział, że byłaby ona „bardzo w stylu Reagana”. Położył też nacisk na to, że jego poglądy są „raczej libertariańskie”, a on sam „nie jest społecznym konserwatystą”. Ocenił również, że najważniejszym tematem wyborów prezydenckich w 2024 roku powinny być kwestie bezpieczeństwa.

Bolton zapowiedział też, że prawdopodobnie dość szybko podejmie decyzję o ewentualnym starcie w wyborach.

Po zakończeniu pracy w Białym Domu Bolton opublikował głośną i krytyczną wobec amerykańskiego przywódcy książkę o kulisach współpracy z Trumpem – „The Room Where It Happened. A White House Memoir”.

Bolton uważany jest za tzw. jastrzębia polityki zagranicznej, czyli zwolennika asertywnej postawy USA i ewentualnych operacji wojskowych. Był doradcą do spraw polityki zagranicznej republikańskiego senatora Mitta Romneya podczas jego kampanii prezydenckiej w 2012 roku. (PAP)

REKLAMA

2097884240 views

REKLAMA

REKLAMA

2097884473 views

REKLAMA

REKLAMA

2099680865 views

REKLAMA

2097884616 views

REKLAMA

2097884717 views

REKLAMA

2097884829 views