REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Media: Biden wygrał w stanie Nowy Jork

Media: Biden wygrał w stanie Nowy Jork

-

Kandydat demokratów Joe Biden wygrał wybory prezydenckie w stanie Nowy Jork – poinformowały we wtorek wieczorem stacje telewizyjne CNN, NBC i CBS.

To zwycięstwo, jak pisze AP, daje Bidenowi kolejnych 29 głosów elektorskich.

Zgodnie z oczekiwaniami Biden wygrał wybory prezydenckie w stanie Vermont – poinformowała agencja AP, powołując się na sondaże i pierwsze wyniki.
W stanie Vermont demokraci mają tradycyjnie silne poparcie. W wyborach w 2016 roku Hillary Clinton wygrała tam z przewagą 25 proc. nad Donaldem Trumpem.

Joe Biden wygrał wybory w stanie Wirginia – informuje Associated Press. Zdobył 13 głosów elektorskich. Również w poprzednich wyborach w 2016 r. w tym stanie wygrała kandydatka demokratów Hillary Clinton. W ostatnich 4 latach Wirginia stawała się stanem o przeważających sypatiach liberalnych. Demokraci kontrolują tam obecnie wszystkie gałęzie władzy.

Biden pokonał prezydenta Trumpa także w stanie Connecticut. W poprzednich wyborach prezydenckich, w 2016 roku, pewnie w tym stanie zwyciężyła kandydatka demokratów Hillary Clinton. Wyprzedziła wówczas Trumpa o blisko 14 punktów procentowych. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Powrót Boeinga 737 MAX

Pamiętny dzień z prezydentem

Chichot norek

Nowojorski kult

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks