REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaMcCain za zbrojną interwencją w Nigerii

McCain za zbrojną interwencją w Nigerii

-

Od wielu lat republikanin z Arizony, senator John McCain, każdy światowy kryzys chce rozwiązywać z pomocą broni. Chciał bombardować Iran i Syrię, ostatnio opowiadał się za militarną interwencją na Ukrainie, a teraz wystąpił z propozycją wysłania wojsk USA do odbicia ponad dwustu dziewcząt porwanych w Nigerii  przez grupę terrorystów z ugrupowania Boko Harama.

Senator John McCain fot.Tatyana Zenkovich/PAP/EPA
Senator John McCain fot.Tatyana Zenkovich/PAP/EPA

McCain uważa, że bez względu na to, czy nigeryjski  rząd życzy sobie, czy nie, Stany Zjednoczone powinny wysłać oddziały specjalne do Nigerii, nie licząc się z „jakimś tam facetem o imieniu Goodluck Jonathan” (prezydent Nigerii).

REKLAMA

W rozmowie z portalem Daily Beast senator zapewniał, że gdyby był amerykańskim prezydentem, to już podjąłby kilka decyzji w związku z porwaniem dziewcząt, a przede wszystkim przygotowałby wojsko do wkroczenia do Nigerii. McCain twierdzi, że taka akcja byłaby zgodna z kartą Narodów Zjednoczonych, która zezwala na militarną interwencję, ponieważ porwanie jest zbrodnią przeciw ludzkości.

Wcześniej w wywiadzie z CNN senator z Arizony oświadczył, że zaraz po nadejściu wiadomości o porwaniu Stany Zjednoczone powinny rzucić do akcji satelity obserwacyjne, drony i wszystko, co mogłoby przyczynić się do wykrycia miejsca pobytu dziewcząt.

W poniedziałek Departament Stanu oświadczył, że w poszukiwaniu porwanych biorą już udział amerykańskie samoloty rekonesansowe i satelity. Ponadto do Nigerii wysłano 27 doradców militarnych. Portal Huffington Post przypomina, że administracja Baracka Obamy od lat proponowała nigeryjskiemu rządowi pomoc w walce z  terrorystami z Boko Harama. Za każdym razem z różnych powodów odrzucano oferty USA. (eg) 

REKLAMA

2102830446 views

REKLAMA

2102830679 views

REKLAMA

2104627071 views

REKLAMA

2102830822 views

REKLAMA

2102830922 views

REKLAMA

2102831031 views