REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka McCain o zatwierdzeniu przez polski Senat ustawy o SN: krok wstecz dla...

McCain o zatwierdzeniu przez polski Senat ustawy o SN: krok wstecz dla demokracji

-

 

Senator John McCain fot. EPA/MICHAEL REYNOLDS

Krok wstecz dla demokracji – tak wpływowy republikański senator z USA John McCain skomentował na swoim koncie na Twitterze tekst zamieszczony na stronie internetowej telewizji NBC News pt. “Polski Senat przyjął ustawę dającą politykom wpływ na sądownictwo”.

McCain zamieścił wpis w sobotę, odsyłając do artykułu telewizji NBC News, w którym czytamy, że “polski Senat przyjął kontrowersyjną ustawę, która daje politykom istotny wpływ na Sąd Najwyższy, wbrew Unii Europejskiej i dużym protestom”.

W tekście poinformowano, że ustawa przeszła w Senacie większością 55 głosów, przy 23 głosach sprzeciwu i dwóch wstrzymujących się, oraz że czeka teraz na podpis prezydenta Andrzeja Dudy.

“Krytycy ustawy uważają, że zabija ona niezawisłość sędziowską i zagraża rządom prawa. Partia rządząca twierdzi, że ustawa jest potrzebna, aby poprawić skuteczność sądu oraz zerwać z praktykami i sędziami z czasów komunizmu” – czytamy w tekście NBC News, zamieszczonym na stronie internetowej stacji w sobotę.

Decyzja polskiego Senatu zapadła – jak dodano – mniej niż miesiąc po przemówieniu prezydenta Donalda Trumpa w Polsce, w którym wychwalał jej “miejsce w silnej i demokratycznej Europie”.

McCain od wielu lat zasiada w amerykańskim Senacie; jest zwolennikiem zaangażowania USA na świecie i w NATO oraz wywierania presji na Rosję w związku z Ukrainą.(PAP)

7 KOMENTARZE

    • Bredzisz chłopie. To PiS z ze swoim naczelnikiem wprowadza właśnie w Polsce rządy typu komuno-faszystowskiego. Celem jest absolutne podporządkowanie i kontrola wszystkich obywateli. J.Kaczyński jest moralnie odpowiedzialny za katastrofę smoleńską i marzy o takiej władzy. Wszystkch, którzy przypominają mu o tym chce unieszkodliwić. Podobnie Ziobro chce powsadzać do więzien lekarzy, którzy wg niego przyczynili się do śmierci jego ojca.

    • A ten ostatni bastion komunizmu jest obalany przez takich ludzi jak PRL-owscy rezimowi prokuratorzy Piotrowicz i Kryze, jak towarzysz Jasinski byly kierownik Wydzialu Spraw Wewnetrznych PZPR obecnie w zarzadzie Orlenu z pensja blisko 2 000 000 rocznie, czy tez SBcy jak PIS-owski ambasador Przylebski albo mianowany z ramienia PIS na prezesa PKP Bogus Kowalski. Smieszny jestes i nie masz pojecia o czym piszesz ale pieknie spijasz propagande z PIS-owskich dziubkow.

  1. Tak właśnie postkomuna zarzuca prawicy prl haha. Głupoty piszesz zobacz właścicieli tvn-u i powiedz mi jakie mają nazwiska ? Pieniądze na Po dało Bnd czyli dzisiejsze komuchy z ue . Doucz się, Przyłębski się wytłumaczył a Ty fake newsy serwujesz leming.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks