REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Mattis zapowiedział wysłanie do Afganistanu 3 tys. żołnierzy

Mattis zapowiedział wysłanie do Afganistanu 3 tys. żołnierzy

-

Minister obrony USA Jim Mattis zapowiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Waszyngtonie wysłanie ponad 3 tys. żołnierzy do Afganistanu zaznaczając, że większość z nich jest już w drodze albo została poinformowana o skierowaniu tam.

Rozkaz w tej sprawie Mattis podpisał jeszcze pod koniec sierpnia, ale nie było wtedy jasne, o jaką liczbę żołnierzy chodzi.

REKLAMA

W Afganistanie stacjonuje obecnie około 11 tys. amerykańskich żołnierzy. Wraz z liczącymi łącznie 5 tys. ludzi kontyngentami wojskowymi innych państw NATO wspierają oni afgańskie siły rządowe w walce z islamistycznym ruchem Taliban.

Mattis wypowiedział się także na temat kryzysowej sytuacji na Półwyspie Koreańskim po podziemnym zdetonowaniu w Korei Północnej 3 września potężnego ładunku nuklearnego i przeprowadzonej przez to państwo w kilka później kolejnej próbie rakiety balistycznej o znacznym zasięgu.

Zapytany, czy Stany Zjednoczone dysponują wobec Korei Północnej jakimikolwiek opcjami militarnymi które nie wystawiałaby Korei Południowej na poważne ryzyko, szef Pentagonu odparł: “Tak, mamy je. Ale nie będę wchodził w szczegóły”. (PAP)

Na zdj.: Amerykanie patrolują ulice Herat w Afganistanie fot. Farahnaz Karimy/PAP/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks