REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Mattis: armia przyjmie imigrantów w dwóch wojskowych bazach

Mattis: armia przyjmie imigrantów w dwóch wojskowych bazach

-

Wojsko USA przygotuje dwie ze swoich teksańskich baz do przyjęcia imigrantów – powiedział w poniedziałek szef Pentagonu James Mattis, zaznaczając, że nie może udzielić więcej szczegółowych informacji w tej sprawie.

Migranci mają mieszkać w Fort Bliss w pobliżu El Paso oraz w Goodfellow Air Base w San Angelo. Według źródła Reutersa w amerykańskiej administracji w jednej z baz przebywać będą rodziny imigrantów, a w drugiej dzieci imigrantów.

REKLAMA

“Nie zamierzamy zajmować się aspektem politycznym. Zapewnienie mieszkań, schronienia dla tych, którzy tego potrzebują, jest zgodną z prawem funkcją rządu” – powiedział Mattis dziennikarzom przed wylotem w podróż do Azji.

Zgodnie z polityką prezydenta USA Donalda Trumpa wszystkie osoby przyłapane na próbie nielegalnego przekroczenia granicy amerykańskiej są aresztowane, rejestrowane i w oczekiwaniu na proces sądowy przetrzymywane w federalnych aresztach imigracyjnych bądź – jeśli to była ich pierwsza próba – po nałożeniu im elektronicznych bransoletek na nogi warunkowo zwalniani w oczekiwaniu na proces sądowy.

W wyniku tej polityki wiele rodzin, które próbowały przedostać się do USA przez Meksyk z Hondurasu i innych krajów Ameryki Środkowej, zostało rozbitych. Liczne przypadki oddzielania dzieci od rodziców wzbudziły silne protesty amerykańskiej opinii publicznej. W ubiegłym tygodniu rząd poprosił wojsko, by zapewniło schronienie dla 20 tys. dzieci imigrantów.

W środę Trump wydał rozporządzenie wykonawcze przewidujące zakończenie praktyki oddzielania dzieci nielegalnych imigrantów od rodziców. Na mocy rozporządzenia nielegalni imigranci z dziećmi będą mogli wspólnie przebywać w ośrodkach odosobnienia.(PAP)

Na zdjęciu: Jim Mattis
fot.JIM LO SCALZO/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks