REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaMasterCard i Visa wstrzymują transakcje w sekcji dla dorosłych

MasterCard i Visa wstrzymują transakcje w sekcji dla dorosłych

-

fot.Ewa Malcher
fot.Ewa Malcher

MasterCard i Visa wydały zakaz używania swych kart kredytowych do zakupu ogłoszeń drobnych w sekcji dla dorosłych portalu internetowego Backpage.com. Portal był wykorzystywany do nielegalnego procederu handlu ludźmi.

Decyzja o wstrzymaniu płatności zapadła w odpowiedzi na list skierowany do Visy i MasterCard, w którym szeryf powiatu Cook Tom Dart utrzymuje, że sutenerzy oraz handlarze ludźmi nakłaniają do nierządu  wykupując ogłoszenia na Backpage.com o poszukiwaniu kobiet do towarzystwa. Organa ścigania ustaliły ponadto, że ogłoszenia, które można wykupić już za 5 dol. służą do poszukiwania nieletnich, którzy mogą stać się ofiarami handlarzy ludźmi.

REKLAMA

– Apeluję do Visy i MasterCard: zlikwidujcie ten przestępczy proceder – napisał Dart w oświadczeniu wydanym jeszcze przed decyzją obu firm o zakazie używania ich kart w sekcji dla dorosłych Backpage.com. Dart skrytykował jednocześnie portal Backpage za „obniżenie poprzeczki”, co umożliwiło handlarzom ludźmi i sutenerom łatwiejszy kontakt między sobą i reklamowanie prostytucji.

Rzecznik MasterCard potwierdził, że po liście od szeryfa Darta firma powiadomiła Backpage, że przestaje akceptować płatności dokonane w sekcji dla dorosłych tego portalu.

American Express podjął identyczną decyzję w ubiegłym roku.

Z portalu Backpage. com korzystają miliony użytkowników, którzy umieszczają ogłoszenia w wielu kategoriach – poszukując mieszkania, współmieszkańca czy pracy. Organa ścigania utrzymują, że w ciągu ostatnich kilku lat Backpage znacznie wyprzedziła Craigslist pod względem liczby osób korzystających z usług portalu do nielegalnych praktyk handlu ludźmi. (ak)

REKLAMA

2102923328 views

REKLAMA

2102923561 views

REKLAMA

2104719953 views

REKLAMA

2102923704 views

REKLAMA

2102923804 views

REKLAMA

2102923913 views