REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaMarsze przeciwko kompanii Monsanto

Marsze przeciwko kompanii Monsanto

-

Uczestnicy ostrzegają przed genetycznie modyfikowaną żywnością

W marszu przeciwko kompanii Monsanto – gigantycznemu producentowi genetycznie zmodyfikowanych nasion, uczestniczyło ponad 2 miliony ludzi.

REKLAMA

“Zmodyfikowane rośliny są odporne na środki owadobójcze i herbicydy. Zwiększają wartość odżywczą i poprawiają wydajność pól” – twierdzi kompania. Jednakże wielu aktywistów uważa, że taka żywność może doprowadzić do poważnych chorób i zaszkodzić środowisku naturalnemu.

W marszu Against Monsanto wzięło udział ponad 2 miliony ludzi fot. Robin Arcuri/Flickr
W marszu Against Monsanto wzięło udział ponad 2 miliony ludzi fot. Robin Arcuri/Flickr

Federalny rząd i wielu naukowców utrzymuje, że technologia ta, znana jako GMO, jest całkowicie bezpieczna. Zapewnienia nie satysfakcjonują krytyków, którzy domagają się obowiązkowego umieszczania nalepek z ostrzeżeniem na modyfikowanych produktach.

Federalna Administracja ds. Żywności i Leków (FDA) nie stawia takiego wymogu. Tymczasem producenci organicznej żywności i grupy konsumenckie wywierają coraz silniejsze naciski, argumentując, że zmodyfikowane nasiona spływają z wodą deszczową na inne pola i zakażają tradycyjnie uprawiane rośliny.

W ubiegłym tygodniu zdecydowaną większością głosów Senat odrzucił propozycję umieszczania nalepek na żywności wyprodukowanej z zastosowaniem technologii GMO. Decyzja ta zachęciła konsumentów do działania.

Liczba uczestników marszy wielokrotnie przerosła oczekiwania.

Organizatorka Tami Canal spodziewała się, że na jej wezwania odpowie najwyżej 3 tys. ludzi. Poza USA marsze odbyły się w 50 innych krajach.

(HP – eg)

REKLAMA

2123126726 views

REKLAMA

REKLAMA

2123126743 views

REKLAMA

REKLAMA

2124923063 views

REKLAMA

2123126753 views

REKLAMA

2123126759 views

REKLAMA

2123126763 views