REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaMarihuana jak piwo

Marihuana jak piwo

-

W lipcu na telebimie w czasie wyścigów samochodowych NASCAR na torze w Indianapolis po raz pierwszy ukazały się 30-sekundowe spoty przypominające i wyglądające, jak typowe reklamy piwa; rzeczywistości promowały one legalizację marihuany.

fot. facebook.com/MarijuanaisSafer
fot. facebook.com/MarijuanaisSafer

Reklamę pod hasłem”nowe piwo” finansuje Marijuana Policy Project − największa w kraju grupa zabiegająca o legalizację indyjskich konopii. Sponsorzy podkreślają, że w przeciwieństwie do piwa, marihuana nie ma kalorii, nie powoduje kaca i nie przyczynia się do gwałtownego, bezmyślnego zachowania. Spot kończy się słowami: ” mniej szkodliwa od alkoholu”.

REKLAMA

Z opinią tą nie zgadza się National Institute on Drug Abuse (NIDA − krajowy instytut ds. nadużywania narkotyków), który przeczy, jakoby marihuana była mniej toksyczna niż napoje alkoholowe. „Każda z tych substancji niesie pewne ryzyko i konsekwencje”.

Przyznając, że marihuana nie jest mniej toksyczna od alkoholu, instytut niejako potwierdził, iż nie jest ona bardziej szkodliwa niż alkohol. Tym samym dano broń jej zwolennikom. Skoro nie jest bardziej toksyczna, a badania wykazują, że ma w sobie składniki o wartości medycznej, to dlaczego nie jest legalna?

Za legalizacją marihuany przemawiają dane Centrum Prewencji i Kontroli Chorób, które mówią, że w 2010 roku blisko 42 tys. Amerykanów zmarło  w wyniku nadmiernego spożycia alkoholu, podczas gdy marihuana nie była przyczyną ani jednego zgonu. Co  więcej, profesor psychologii z Claremont Graduate University, Robert Gable, który przeprowadził pomiary toksyczności różnych substancji, od heroiny po marihuanę, stanowczo twierdzi, że jego badania wykazały, iż marihuana jest 100 proc. bezpieczniejsza od alkoholu i kokainy. Badania utwierdziły Masona Tverta, dyrektora Marijuana Policy Project, że NIDA potępia marihuanę bez solidnych badań.”Jest to potężne zaniedbanie ze strony tej agencji. Wymaga  natychmiastowego zainteresowania ze strony Białego Domu. Jest rzeczą niepokojącą, kiedy rządowa agencja odrzuca naukowe dowody” − oświadczył Tvert.

Rekreacyjne używanie marihuany zatwierdziły jedynie dwa amerykańskie stany, Kolorado i Washington.

(HP − eg)

REKLAMA

2100200669 views

REKLAMA

REKLAMA

2100200901 views

REKLAMA

REKLAMA

2101997293 views

REKLAMA

2100201044 views

REKLAMA

2100201145 views

REKLAMA

2100201255 views