REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaMałżeństwo z Kalifornii ukradło ponad 20 mln dolarów mających pomóc biznesom w...

Małżeństwo z Kalifornii ukradło ponad 20 mln dolarów mających pomóc biznesom w trakcie pandemii

-

Policja poszukuje małżeństwa z Kalifornii, które skradło ponad 20 mln dolarów przeznaczonych na wsparcie małych biznesów, które ucierpiały z powodu Covid-19. Para zbiegła zostawiając trójkę dzieci – poinformowały w piątek media.

„43-letni Richard Ayvazyan i jego 37-letnia żona Marietta Terabelian, najwyraźniej odcięli swoje bransoletki używane w systemie dozoru elektronicznego pod koniec sierpnia i uciekli z domu. Pozostawili list dla trójki dzieci w wieku 13, 15 i 16 lat. Napisali w nim: 'Pewnego dnia znów będziemy razem. To nie jest pożegnanie, ale dzieląca nas krótka przerwa'” – powiedział lokalnej telewizji WKRC prawnik Ayvazyana.

REKLAMA

W czerwcu oboje małżonkowie zostali skazani za udział w masowym oszustwie wykorzystując nielegalnie fundusze pomocowe przeznaczone dla małych firm. Skradli ponad 20 mln dolarów. Wraz z bratem męża, 41-letnim Arturem Ayvazyanem, zostali uznani za winnych spisku w celu popełnienia oszustwa bankowego i prania brudnych pieniędzy. Braci oskarżono też o kradzież danych osobowych.

„Richard Ayvazyan został skazany na 17 lat więzienia, Artur Ayvazyan na pięć, a Terabelian na sześć. Jeden z prokuratorów federalnych powiedział, że ich sprawa była pierwszą tego typu w kraju, która trafiła do sądu” – zauważyła WKRC.

Według dokumentów sądowych oszuści, użyli fałszywych lub skradzionych danych, aby złożyć wnioski o około 150 federalnych pożyczek na pomoc w dobie pandemii dla fikcyjnych firm w San Fernando Valley. Przedłożyli też formularze z fikcyjnymi zeznaniami podatkowymi i dokumentacją płacową pożyczkodawcom oraz władzom urzędu ds. małego biznesu (SBA).

Cała trójka, jak i pięciu ich wspólników zakupiła za nielegalnie uzyskane pieniądze rezydencje, złote monety, diamenty, meble, luksusowe zegarki i motocykle Harley-Davidson.

„Kiedy nasz naród był najbardziej zagrożony, ci osobnicy myśleli tylko o tym, aby napełnić własne kieszenie. (…) Wyroki odzwierciedlają powagę tych przestępstw” – ocenił Ryan L. Korner, agent z Biura Dochodzeń Kryminalnych Urzędu Podatkowego (IRS).

Miejsce pobytu małżonków jest nieznane. FBI oferuje nagrodę w wysokości 20 000 dol. za informacje prowadzące do ich aresztowania.

Ashwin J. Ram, jeden z adwokatów Richarda Ayvazyana zwrócił uwagę, że według rodzin poszukiwanych mogli oni zostać porwani przez współspiskowców.

„Został on oskarżony o spiskowanie z dziesiątkami osób, a tylko kilku postawiono zarzuty. Jeśli rzeczywiście jest prowodyrem, ktoś może chcieć go uciszyć” – sugerował prawnik.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2115075310 views

REKLAMA

2115075542 views

REKLAMA

REKLAMA

2116871932 views

REKLAMA

2115075682 views

REKLAMA

2115075781 views

REKLAMA

2115075889 views