REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Maduro: sankcje to wyraz "desperacji" i "nienawiści" Trumpa

Maduro: sankcje to wyraz “desperacji” i “nienawiści” Trumpa

-

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro fot. EPA/MIRAFLORES PRESS

Prezydent Nicolas Maduro uważa, że sankcje finansowe nałożone na niego przez USA, odzwierciedlają jedynie “desperację” i “nienawiść” Donalda Trumpa wobec władz Wenezueli.

REKLAMA

2147483647 clicks

“Jestem dumny z tych sankcji, panie imperatorze Trump (…) Nie przyjmuję rozkazów z imperium” – powiedział w poniedziałek Maduro, kilka godzin po tym, jak USA ogłosiły nałożenie na niego sankcji finansowych.

W reakcji na niedzielne wybory do Konstytuanty i “podważanie demokracji w Wenezueli” ministerstwo skarbu USA ogłosiło nałożenie na Maduro bezprecedensowych sankcji finansowych; jego aktywa finansowe podlegające amerykańskiej jurysdykcji zostaną zamrożone, a obywatele USA będą mieli zakaz prowadzenia jakichkolwiek interesów z prezydentem Wenezueli.

“Nielegalne wybory potwierdziły, że jest on dyktatorem, który ignoruje wolę Wenezuelczyków” – powiedział w poniedziałek sekretarz skarbu Steven Mnuchin.

“Maduro jest nie tylko złym przywódcą, jest dyktatorem” – oświadczył z kolei Herbert R. McMaster, doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego.

Członkowie Konstytuanty, której kadencja nie została określona ustawą, będą mieli praktycznie niegraniczony czas na dokonanie zmian w prawodawstwie wenezuelskim, w tym dotyczących wyborów nowego parlamentu. Obecny, w którym ogromną większość ma opozycja, został praktycznie pozbawiony przez rząd swych prerogatyw i sterroryzowany przez bojówkarzy.

Przeciwnicy władz postrzegają głosowanie jako próbę pełnego zawłaszczenia władzy przez prezydenta Maduro. Jego obecny mandat wygasa w 2019 roku. (PAP)

REKLAMA

2131813212 views

REKLAMA

REKLAMA

2131813227 views

REKLAMA

REKLAMA

2133609547 views

REKLAMA

2131813237 views

REKLAMA

2131813240 views

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

REKLAMA

2131813244 views