REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaLuizjana: zastrzelił zakładnika, zginął od kuli policjanta

Luizjana: zastrzelił zakładnika, zginął od kuli policjanta

-

20-letni Fuaed Abdo Ahmed pod groźbą użycia broni zatrzymał troje zakładników. Zanim sam zginął od kuli policjanta zabił jedną osobę i postrzelił drugą .Tragedia rozegrała się w banku w małej miejscowości St. Joseph, położonej w pobliżu granicy między Luizjaną a Mississippi.

Mobilne centrum dowodzenia w Louizjanie fot. Erik S. Lesser/PAP/EPA
Mobilne centrum dowodzenia w Louizjanie fot. Erik S. Lesser/PAP/EPA

Negocjacje z porywaczem trwały blisko 12 godzin. Utrudniał je fakt, że Ahmed cierpiał na zaburzenia psychiczne, był przekonany, że ma w głowie implant. Napisał list, w którym podał szczegóły planowanej akcji. „Był wściekły na ludzi, ponieważ nie darzyli go sympatią. Słyszał jakieś głosy. Jako warunek wypuszczenia jednej zakładniczki zażądał usunięcia z głowy implantu” – opowiada szef stanowej policji z Luizjany pułkownik Mike Edmonson.

REKLAMA

Policjanci skorzystali z pomocy przyjaciela Ahmeda z Alaski. Mężczyzna zdołał przekonać go, by uwolnił jedną z kobiet. Po jakimś czasie Ahmed powiedział policji, że zabije dwoje pozostałych zakładników.

Policja wtargnęła do budynku. Wtedy mężczyzna spełnił pogróżkę. Jedną osobę zabił, drugą ciężko zranił; zginął pd kuli policjanta.

W torbie szaleńca znaleziono narzędzia, które miały mu służyć do torturowania zakładników.

Edmonson twierdzi, że nic nie  wskazuje na to, iż Ahmed wcześniej znał zakładników,  którzy pracowali w banku mieszczącym się naprzeciwko biznesu jego rodziców.

Rodzina Ahmeda pochodzi z Jemenu. On sam jest amerykańskim obywatelem. Nie wiadomo, czy działał z pobudek religijnych, politycznych czy też po prostu z powodu zaburzeń psychicznych.

Na swoim Facebooku Ahmed pisze, że pochodzi z Fresno w Kalifornii. Prowadzi wywody o życiu kierując się naukami chińskiego filozofa z VI wieku przed Chrystusem. Podaje się za fana aktora komediowego Jerry’ego Seinfielda, rapera Eminema i islamu. Kilka godzin przed pójściem do banku Ahmed zamieścił na Facebooku fotografię mężczyzny atakującego mieczem czołg. Poniżej znajdował się cytat z noweli science-fiction Roberta Heinleina pt. „If This Goes On”, który spekuluje na temat futurystycznego świata.

(eg)

REKLAMA

2093102621 views

REKLAMA

2093102906 views

REKLAMA

2094899355 views

REKLAMA

2093103157 views

REKLAMA

2093103296 views

REKLAMA

2093103439 views