REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka "Los Angeles Times" poparł Clinton przed prawyborami w Kalifornii

“Los Angeles Times” poparł Clinton przed prawyborami w Kalifornii

-

Hillary Clinton fot.Justin Lane/EPA
Hillary Clinton fot.Justin Lane/EPA

Na kilka dni przed prawyborami, które odbędą się we wtorek w Kalifornii, wpływowy “Los Angeles Times” udzielił poparcia Hillary Clinton ubiegającej się o nominację Partii Demokratycznej na jej kandydatkę w listopadowych wyborach prezydenckich w USA.

REKLAMA

Dziennik w swym piątkowym wydaniu zdecydowanie stanął po stronie byłej amerykańskiej sekretarz stanu, zwracając się wprost do wyborców, aby na nią głosowali jako osobę, która “lepiej niż Bernie Sanders zna problemy wewnętrzne i zagraniczne Stanów Zjednoczonych” oraz “ma większe szanse osiągania celów, do jakich oboje dążą”.

“Los Angeles Times” ukazujący się w Kalifornii w najwyższym nakładzie wysunął także argument, że Clinton “jest najlepszą kandydatką” pod względem możliwości pokonania Donalda Trumpa.

Zdaniem dziennika, “jeśli chodzi o politykę wewnętrzną, ochronę zdrowia i finanse, jej stanowisko jest mniej utopijne i bardziej realistyczne od tego, co proponuje Sanders” – dodał “LAT”.

“Popieramy na tych stronach panią Clinton nie dlatego, że jej zwycięstwo w walce o nominację jest bardziej prawdopodobne, ale dlatego że jest znacznie lepiej przygotowana do prezydentury, niż Sanders, który sam siebie nazywa demokratycznym socjalistą” – podkreśla dziennik.

Kalifornia jest najludniejszym stanem USA. 7 czerwca odbędą się tam prawybory zarówno Demokratów, jak i Republikanów. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks