REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Liz Cheney kandydatką na senatora

Liz Cheney kandydatką na senatora

-

Czy wpływy ojca utorują córce drogę do politycznej kariery? 

46-letnia Liz Cheney, córka byłego wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Dicka Cheney´go, będzie ubiegać się o nominację Partii Republikańskiej na senatora z Wyoming. Wiadomość ta poruszyła miejscowe społeczeństwo, ponieważ obecny republikański senator Mike Enzi nie zamierza rezygnować. Co więcej, cieszy się powszechną sympatią. Jeśli Cheney wygra, to swoje zwycięstwo będzie zawdzięczać nazwisku i pieniądzom ojca.

REKLAMA

Elizabeth Cheney fot. harrywalker.com
Elizabeth Cheney fot. harrywalker.com

Dla mieszkańców Wyoming jest to dość niezwykła sytuacja. Od kilkudziesięciu lat żaden republikański polityki nie podejmował walki z urzędującym ustawodawcą z tej samej partii.

Liz Cheney, nieodrodna córka swego ojca, nie zamierza liczyć się z opinią partyjnych liderów. Do Wyoming sprowadziła się ze swym mężem i pięciorgiem dzieci dopiero rok temu. W miejscu poprzedniego zamieszkania nie mogła liczyć na wyborczy sukces.Rozumie, że jej szanse na zwycięstwo są uzależnione od wpływów ojca.

Senator Enzi, swego czasu sprzedawca butów i burmistrz górniczego miasteczka Gillette, będzie ubiegać się o czwartą kadencję w Senacie. O jego popularności świadczy wynik wyborczy z 2008 roku, kiedy zdobył 75 proc. głosów.

O zainteresowaniu Liz Cheney miejscem w Senacie mówi się od chwili, gdy kupiła luksusowy dom (za 1.9 mln dol.) w miejscowości Jackson Hole w północno-zachodnim Wyoming. Kandydatka na senatora często pokazuje się ze swoim ojcem na spotkaniach partyjnych. Wspólnie piszą książkę o tematyce politycznej. Sama jeździ na imprezy GOP w każdym zakątku stanu. Choć urodziła się w Madison w stanie Wisconsin chwali się ponad 100-letnią obecnością swojej rodziny w Wyoming.

Liz Cheney zdobyła dyplom prawnika na University of Chicago. Pracowała w Departamencie Stanu i Agencji Międzynarodowego Rozwoju. Jest komentatorem w telewizji Fox News. Zagorzała zwolenniczka wszystkich decyzji swego ojca, nadal podtrzymuje kłamstwa uzasadniające inwazję USA na Irak.

Jej polityczne ambicje może pokrzyżować Republikański Komitet Senacki, który już oświadczył, że w wyborach poprze senatora Enzi.

Walka zapowiada się bardzo interesująco. Wszyscy stawiają sobie pytanie, czy wpływy Dicka Cheney´ego utorują córce drogę do politycznej kariery.

(eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks