REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaLiczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 5 milionów

Liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 5 milionów

-

W Stanach Zjednoczonych liczba osób zakażonych koronawirusem przekroczyła 5 mln – wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. W ciągu ostatniej doby kolejny dzień z rzędu zarejestrowano ponad 50 tys. zakażeń, tym razem 54 203.

Najnowsze dane oznaczają, że w USA koronawirusem od początku pandemii zakaziło się ok. 5,01 mln osób. Na wiosnę – w szczytowym momencie epidemii w USA – dzienna liczba zgonów regularnie była wyższa niż dwa tysiące, pod koniec kwietnia przekraczała nawet 3 tys.

REKLAMA

W ciągu ostatniej doby stwierdzono także 982 przypadki śmiertelne, tym samym bilans zgonów w USA zwiększył się do 162 105. Według prognoz University of Washington do końca listopada liczba ta może wzrosnąć niemal dwukrotnie.

Po poprawie na wiosnę, sytuacja epidemiologiczna zaczęła się w Stanach Zjednoczonych pogarszać w drugiej połowie czerwca. W lipcu regularnie wykrywano ponad 70 tys. przypadków infekcji na dobę. W sierpniu te dzienne bilanse są niższe. Większość z nich przypada na stany na południu kraju oraz ludzi młodych.

Stany Zjednoczone są według statystyk Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa najbardziej dotkniętym epidemią krajem na świecie zarówno pod względem liczby zgonów, jak i liczby wykrytych przypadków SARS-CoV-2.

W 39 stanach, oraz w stołecznym Waszyngtonie i na Portoryko, regionalne władze nakazały zakładanie maseczek ochronnych poza domem. Zabronione są także imprezy masowe.

Powrót do życia społecznego sprzed epidemii możliwy będzie według ekspertów dopiero po rozpowszechnieniu szczepionki na koronawirusa. Prezydent Donald Trump powiedział w czwartek, że Stany Zjednoczone mogą nią dysponować już na początku listopada, blisko terminu wyborów prezydenckich. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Realnie rzec biorąc z wirusem ludzie muszą nauczyć się żyć. Szczepionki jeżeli będą, to napewno nie zagwarantują 100% skuteczności. Szczególnie należy chronić ludzi łatwiej podatnych na zarażenie (w tym starsze osoby). Zamykanie krajów i ekonomii doprowadzi do wielu groźniejszych zjawisk. Wzrośnie śmiertelność z powodu innych chorób, wystąpią braki w dostawach żywności i innych podstawowych artykułów co będzie powodem rozruchów na masową skalę. Media rozpętały histerię wirusową z powodów politycznych dla ułatwienia zwycięstwa Bidena i demokratów w listopadowych wyborach. Taki sam cel mają związki zawodowe nauczycieli sprzeciwiające się powrotowi uczniów do szkoły w nowym roku szkolnym. Statystyki podają, że na choroby nowotworowe umiera rocznie w USA ok. 700000 osób. Do tego należy doliczyć ofiary chorób serca, cukrzycy i wielu innych schorzeń. Ile ofiar innych chorób zaliczono jako ofiary wirusa? Niektóre media przypominają o pojedyńczych przypadkach, ale statystyk nikt nie prowadzi. Zalicza się większość zmarłych jako ofiary wirusa, bo to jest korzystniejsze finansowo dla szpitali. Liczba 5 mln zarażonych wirusem wygląda bardzo “ładnie”. Ile z tych pięciu milionów chorowało, ile wyzdrowiało? Tego się nie podaje. Jasne, że wiele przypadków zarażenie przypada obecnie na ludzi młodych. Brakuje im dyscypliny, lekceważą wszystkie zalenia, bo tak zostali wychowani i dalej się ich tak wychowuje.

REKLAMA

2116378033 views

REKLAMA

REKLAMA

2116378245 views

REKLAMA

REKLAMA

2118174621 views

REKLAMA

2116378365 views

REKLAMA

2116378452 views

REKLAMA

2116378546 views