REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaLekarz-celebryta Dr Oz ogłosił start w wyborach do Senatu

Lekarz-celebryta Dr Oz ogłosił start w wyborach do Senatu

-

Znany z programów telewizji śniadaniowych lekarz-celebryta Mehmet Oz ogłosił we wtorek, że wystartuje w prawyborach, mających wyłonić kandydata Republikanów w przyszłorocznych wyborach do Senatu USA w Pensylwanii. Mający tureckie korzenie kandydat może być pierwszym muzułmańskim członkiem izby.

„Straciliśmy zbyt wielu ludzi, miejsc pracy i szans, bo Waszyngton się mylił. Zabrał nam wolność bez dania nam bezpieczeństwa i próbował zabić naszego ducha i naszą godność” – powiedział Oz w spocie, opublikowanym przez jego sztab wyborczy. Dodał, że Pensylwania potrzebuje „konserwatysty, który postawi Amerykę na pierwszym miejscu”.

REKLAMA

Oz, to kardiochirurg znany od ponad dekady jako gospodarz niezwykle popularnego telewizyjnego talk-show „The Dr. Oz Show”. Był w przeszłości krytykowany przez środowisko medyczne za promocję suplementów diety i „cudownych kuracji”, z czego – jak zarzucali mu lekarze – miał też czerpać korzyści finansowe. Kontrowersje wywołało też jego poparcie dla stosowania hydroksychlorochiny jako leku przeciwko Covid-19.

W 2016 r. Oz zasłynął z przeprowadzenia badań zdrowotnych ówczesnego kandydata Donalda Trumpa w czasie kampanii wyborczej. Według portalu Politico, obecnie celebryta stara się o oficjalne poparcie dla swojej kandydatury w republikańskich prawyborach. Trump już wcześniej udzielił poparcia Scottowi Parnellowi, ale ten wycofał się z wyścigu w związku z zarzutami o przemoc domową.

Oz, który ma podwójne obywatelstwo USA i Turcji, ma szanse zostać pierwszym muzułmańskim senatorem USA. Mimo że od lat mieszka na przedmieściach Nowego Jorku w stanie New Jersey, będzie startował w wyborach w Pensylwanii – kluczowym stanie, który może przesądzić o tym, która partia będzie sprawować kontrolę nad izbą. Celebryta będzie ubiegał się o mandat obecnie sprawowany przez Republikanina Pata Toomeya.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2115000825 views

REKLAMA

2115001057 views

REKLAMA

REKLAMA

2116797447 views

REKLAMA

2115001197 views

REKLAMA

2115001296 views

REKLAMA

2115001404 views