REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Leczyli gejów, trafili do sądu

Leczyli gejów, trafili do sądu

-

Zaledwie miesiąc od czasu, kiedy chrześcijańska grupa “byłych gejów” przeprosiła za swą działalność i zamknęła podwoje, żydowska grupa o identycznym profilu została oskarżona przez byłych klientów o fałszerstwo. Obie grupy oferowały leczenie homoseksualizmu. 

fot. Wikimedia
fot. Wikimedia

REKLAMA

W Sądzie Najwyższym stanu New Jersey odbyły się pierwsze przesłuchania w sprawie wytoczonej przeciw grupie Jews Offering New Alternatives for Healing (JONAH) przez Southern Poverty Law Center (SPLC – organizacja praw obywatelskich). JONAH przyrzeka klientom pomoc w zmianie homoseksualnych preferencji na heteroseksualne.

“JONAH czerpie korzyści finansowe z bezwstydnych i niebezpiecznych prób naprawiania czegoś, co nie wymaga naprawy. Od dawna wiadomo, że terapia nie działa. Mimo to JONAH naciąga gejów i lesbijki na tysiące dolarów” – oświadczyła wicedyrektor działu prawnego SPLC Christine P Sun.

SPLC reprezentuje czterech młodych mężczyzn i ich rodziców. Grupa wmówiła im, że homoseksualizm jest sprawą wyboru, który można zmienić. Działalność JONAH cieszy się poparciem ortodoksyjnych rabinów i instytucji. Bardziej liberalne synagogi zreformowe i konserwatywne zezwalają rabinom-gejom na zawierane małżeństw ze swymi homoseksualnymi partnerami.

Grupa Jews Offering New Alternative for Healing została założona przez dwie żydowskie rodziny w 1998 roku. “Leczenie” polega na przekonywaniu pacjenta, że homoseksualizm jest kwestią wyboru.

Podobną klinikę prowadzi małżonek republikańskiej kongresmanki z Minnesoty Michele Bachmann. Tam klienci są “przeobrażani” w heteroseksualistów w oparciu o religię chrześcijańską. Wyniki mają tak samo słabe jak JONAH.

Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologów (APA) w raporcie z 2009 roku pisze: “Terapia zmierzająca do zmiany seksualnej orientacji nie ma trwałych efektów. Niektórym klientom interwencja wyrządziła krzywdę”. Wynik procesu może zachęcić do podobnych oskarżeń “terapeutów” z innych organizacji. JONAH, oskarżona o fałszywą reklamę swych usług najprawdopodobniej zostanie zobowiązana do zwrotu “pacjentom” kosztu terapii.

(HP – eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks