REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaKushner utrzymywał kontakty z oligarchą zaprzyjaźnionym z Putinem

Kushner utrzymywał kontakty z oligarchą zaprzyjaźnionym z Putinem

-

Jared Kushner
fot.ZACH GIBSON/EPA

Jared Kushner, zięć prezydenta USA Donalda Trumpa, utrzymywał kontakty z jednym z najbardziej wpływowych rosyjskich oligarchów Romanem Abramowiczem, który jest zaprzyjaźniony z prezydentem Władimirem Putinem – podaje w sobotę Bloomberg.

Żona Kushnera Ivanka Trump przyjaźni się od dekady z żoną Abramowicza Darią Żukową; ponadto zięć prezydenta zainwestował w internetową firmę handlującą sztuką, której założycielką i wspólniczką jest Żukowa – pisze Bloomberg.

REKLAMA

Kushner, jeden z najbardziej zaufanych doradców prezydenta, poinformował oficjalnie o relacji z Abramowiczem w formularzu, który wypełnia się przed objęciem funkcji w Białym Domu; również Ivanka Trump podała w formularzu informacje o przyjaźni z Żukową.

Abramowicz jest większościowym udziałowcem rosyjskiego giganta metalurgicznego Evraz i właścicielem angielskiego klubu piłkarskiego Chelsea.

„Nie ma oligarchy – wśród tych, którzy są wciąż akceptowani na Zachodzie – który byłby bliżej Putina” – powiedział Michaił Chodorkowski, były rosyjski magnat naftowy, mieszkający obecnie w Londynie.

Rzecznik Abramowicza powiedział, że relacja, jaka łączy go z rosyjskim prezydentem jest „formalna i zawodowa”.

Bloomberg podkreśla, że nic nie wskazuje na to, że przyjaźń Ivanki Trump i Kushnera z Abramowiczem i jego żoną ma jakiś związek z ingerencją Kremla w amerykańskie wybory prezydenckie.

Zięć Trumpa został objęty dochodzeniem w tej sprawie i pod koniec lipca został przesłuchany przez komisję Senatu ds. wywiadu, m.in. w związku z jego spotkaniem z czerwca 2016 roku z rosyjską prawniczką Natalią Weselnicką, która miała obiecywać dostarczenie informacji kompromitujących Hillary Clinton, demokratyczną rywalkę Trumpa w wyborach.

Oprócz Kushnera brali w nim udział najstarszy syn prezydenta Donald Trump jr. i ówczesny szef kampanii prezydenckiej Paul Manafort.

Kushner składa wyjaśnienia w ramach szerszego dochodzenia dotyczącego kontaktów osób z otoczenia Trumpa z przedstawicielami Kremla.(PAP)

REKLAMA

2109434997 views

REKLAMA

REKLAMA

2109435229 views

REKLAMA

REKLAMA

2111231620 views

REKLAMA

2109435370 views

REKLAMA

2109435469 views

REKLAMA

2109435577 views