REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Kuba. Z braku papieru zredukowano objętość gazet codziennych

Kuba. Z braku papieru zredukowano objętość gazet codziennych

-

Niewystarczająca produkcja papieru gazetowego zmusiła kubańskie władze do zredukowania objętości wydawanych na wyspie głównych dzienników “Granma” i “Juventud Rebelde”. Dotyczy to także czterech innych gazet codziennych.

“Wskutek niedoborów papieru gazetowego w kraju” środowe i piątkowe wydania dziennika “Granma”, podobnie jak tygodników “Granma Internacional”, “Trabajadores”, “Orbe y Opciones” zostaną zredukowane z szesnastu do ośmiu stron – zapowiada ogłoszony w czwartek w tych gazetach komunikat.

REKLAMA

Ograniczenia wchodzą w życie w piątek i będą dotyczyć także dziennika kubańskiej komunistycznej organizacji młodzieżowej “Juventud Rebelde”. Pozostanie on jednak, jak dotąd, jedynym kubańskim dziennikiem ukazującym się w niedzielę.

Jak podaje z Hawany hiszpańska agencja EFE, odchudzona “Granma”, oficjalny organ rządzącej Komunistycznej Partii Kuby, z braku papieru ograniczy liczbę kolumn poświęconych obszernym dotąd reportażom i wywiadom dotyczącym zazwyczaj tematów gospodarczych i społecznych.

Oszczędzanie na objętości prasy codziennej zaostrza obraz chronicznych braków w zaopatrzeniu kubańskiego rynku w takie artykuły codziennego użytku, jak oliwa, mleko i mąka, czy występującego okresowo niedoboru rynkowego innych produktów.

Podczas najdotkliwszego kryzysu gospodarczego, jaki przeżyła Kuba w latach 90., kiedy wprowadzono w kraju tzw. okres specjalny, również ucierpiała objętość kubańskiej prasy, a niektóre tytuły zniknęły z rynku. (PAP)

fot.pxhere.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks