REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Kuba: wnioski komisji meksykańskiej ws. katastrofy Boeinga 737 “pochopne”

Kuba: wnioski komisji meksykańskiej ws. katastrofy Boeinga 737 “pochopne”

-

Kubańska komisja badająca przyczyny katastrofy Boeinga 737-200 18 maja br., w wyniku której zginęło 112 osób, uznała wnioski komisji meksykańskich linii lotniczych Global Air za “pochopne”. Komisja ta oświadczyła w poniedziałek, że przyczyną był błąd pilota.

W oświadczeniu odczytanym we wtorek w kubańskiej telewizji wskazano, że meksykańska komisja nie wzięła pod uwagę “całego splotu pozostałych czynników”. Z tej racji “wszelkie wnioski dotyczące możliwych przyczyn, które spowodowały tragiczny wypadek należy uznać za przedwczesne”.

W ocenie komisji powołanej przez Global Air “samolot wystartował pod zbyt ostrym kątem” i w rezultacie spadł na położoną w pobliżu lotniska autostradę.

REKLAMA

Samolot, który wykonywał lot krajowy, był wyczarterowany przez kubańskiego przewoźnika Cubana de Aviacion od meksykańskiej prywatnej firmy Global Air, znanej również pod nazwą Damojh Airlines.

Większość pasażerów stanowili Kubańczycy, a załogę – Meksykanie. Wśród pasażerów było pięciu obcokrajowców. MSZ Argentyny poinformowało, że w katastrofie w Hawanie zginęło dwóch obywateli tego kraju. (PAP)

Na zdjęciu: Katastrofa Boeinga w Hawanie
fot.Omara García/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks