REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Kuba otwarta na przedsięwzięcia USA na rzecz poprawy stosunków

Kuba otwarta na przedsięwzięcia USA na rzecz poprawy stosunków

-

Kuba jest otwarta na wszystkie przedsięwzięcia prezydenta USA Baracka Obamy na rzecz poprawy stosunków dwustronnych – oświadczyła w poniedziałek dyrektor departamentu Stanów Zjednoczonych w kubańskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych Josefina Vidal.

Udzielona agencji Associated Press wypowiedź Vidal to pierwsza wyraźniejsza publiczna reakcja władz w Hawanie na środowe wystąpienie Obamy, w którym zalecił on rządowi natychmiastowe wznowienie zerwanych w 1961 roku stosunków dyplomatycznych z Kubą oraz rozluźnienie restrykcji, dotyczących podróży i eksportu do tego państwa.

REKLAMA

Jak zaznaczyła Vidal, Kuba przyjmuje z uznaniem “cały pakiet”, jaki zaoferował Obama. Elementy tego pakietu to między innymi dostarczanie z USA sprzętu dla rozbudowy sieci internetowej na wyspie oraz zezwolenie na kontrakty eksportowe z firmami zakładanymi przez kubańskich przedsiębiorców prywatnych.

“Nasz prezydent (Raul Castro) powiedział, że z uznaniem przyjmujemy decyzję prezydenta Obamy o wprowadzeniu najistotniejszych od 54 lat zmian w stosunkach z Kubą. To obejmuje cały pakiet” – zadeklarowała Vidal.

“Spójrzmy wstecz. Czy kiedykolwiek widzieliście państwo negatywną odpowiedź na znoszenie przez amerykański rząd jakiegokolwiek typu restrykcji? Nie mamy jakiegokolwiek powodu dla odrzucania czegokolwiek pozytywnego, co pochodzi z USA, a takimi są przedsięwzięcia na rzecz złagodzenia blokady” – dodała przedstawicielka kubańskiego MSZ.

Jak jednocześnie podkreśliła, Kuba chce się jeszcze dokładnie przyjrzeć, jak administracja Obamy będzie wprowadzać w życie zapowiadane zmiany. (PAP)

fot.Alejandro Ernesto/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks