REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Kto pierwszy powie "Chiny"? Zakłady Amerykanów przed debatą

Kto pierwszy powie “Chiny”? Zakłady Amerykanów przed debatą

-

Kto pierwszy powie “Chiny” i jaki kolor krawata wybiorą kandydaci – takie zakłady cieszą się popularnością Amerykanów przed wtorkową debatą. W USA stawianie pieniędzy na politykę jest nielegalne. Organizowane są więc darmowe konkursy, które przewidują nagrody finansowe dla najlepszych.

Popularny zakład dotyczy także tego, czy kandydaci będą mieli maseczki na twarzy, podchodząc do swojego stanowiska. Można też założyć się o pierwszy temat debaty – większość Amerykanów twierdzi, że będzie to Sąd Najwyższy.

Wśród zakładów jest ten, czy kandydat Demokratów Joe Biden powie szybciej “Scranton” (miejsce jego urodzenia w Pensylwanii) czy “come on man” (pol. no co ty, człowieku). W przypadku ubiegającego się o reelekcję Donalda Trumpa wybrać można m.in. między “fake news”, jak często prezydent określa media, i “chińskim wirusem”, jak nazywa SARS-CoV-2.

REKLAMA

2147483647 clicks

W USA nie można legalnie stawiać pieniędzy na zakłady dotyczące polityki. Dlatego też oferowane są zakłady niewymagające wpłaty funduszy. Odpowiadając za darmo na kilka pytań najlepsi z typujących mogą już jednak wygrać prawdziwe pieniądze. Z takiej formy zabawy skorzystało ponad pół miliona Amerykanów.

“Przyjmujemy mnóstwo zakładów na debatę kandydatów na prezydenta (…). To będzie nie do przeoczenia, więc czemu trochę się nie zabawić” – przyznaje Josh Barton z firmy SportsBetting.

90-minutowa debata rozpocznie się według czasu polskiego o godz. 3 w nocy z wtorku na środę. W pierwszym z trzech telewizyjnych starć kandydatów przed wyborami 3 listopada poruszone zostanie sześć tematów: przeszłość obu polityków, Sąd Najwyższy, epidemia koronawirusa, gospodarka, kwestie rasowe i przemoc na ulicach amerykańskich miast oraz uczciwość procesu wyborczego. Szacuje się, że wyczekiwane polityczne starcie w domach i barach obejrzą dziesiątki milionów Amerykanów.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

REKLAMA

2131823446 views

REKLAMA

REKLAMA

2131823461 views

REKLAMA

REKLAMA

2133619781 views

REKLAMA

2131823471 views

Dominika Pindor

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

REKLAMA

2131823474 views

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

Patrycja Szot

Emilia Jodlowska

REKLAMA

2131823478 views