0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaKrytyka zaostrzonych przepisów w walce z ebolą

Krytyka zaostrzonych przepisów w walce z ebolą

-

W USA pojawiły się krytyczne opinie na temat obowiązkowej kwarantanny, zarządzonej przez kilka amerykańskich stanów wobec personelu medycznego powracającego z krajów Afryki Zachodniej dotkniętych epidemią eboli.

Dyrektor Krajowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych dr Anthony Fauci ostrzegł w niedzielę w programie telewizji NBC, że może to powstrzymać pracowników sektora medycznego przed udawaniem się do Afryki Zachodniej, by pomagać chorym na ebolę. Wskazał jednocześnie, że najskuteczniejszym sposobem uchronienia Amerykanów przed tą chorobą jest jej zwalczenie w Afryce.

REKLAMA

Zdaniem Fauciego taka obowiązkowa kwarantanna jest działaniem „nieco drakońskim”.

Obowiązkową 21-dniową kwarantannę wprowadziły stany Nowy Jork, New Jersey i Illinois. Decyzja gubernatorów tych stanów, związana z pierwszym przypadkiem eboli w Nowym Jorku, jest najostrzejszym jak dotąd środkiem, po który sięgnięto w USA w związku z zagrożeniem ebolą.

Na obowiązkowe monitorowanie przez 21 dni powracających z krajów dotkniętych epidemią zdecydowała się Floryda.

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zaleca na razie tylko dobrowolną kwarantannę lekarzom i pielęgniarkom, powracającym z Afryki Zachodniej.

Opinię Fauciego podzieliła komisarz Nowego Jorku ds. zdrowia dr Mary Basett, podkreślając, że obowiązkowa kwarantanna powstrzyma lekarzy i pielęgniarki przed opiekowaniem się chorymi na ebolę w Afryce.

Taką kwarantanną objęto już w New Jersey pielęgniarkę Kaci Hickox, która powróciła do USA, a pracowała ostatnio z chorymi na ebolę w Sierra Leone. Hickox ostro skrytykowała to działanie, podkreślając, że testy wykazały, iż nie jest zarażona, a mimo to kazano jej spędzić trzy tygodnie w izolacji. Ona także obawia się, że obowiązkowa kwarantanna zniechęci wielu jej kolegów do zgłaszania się na ochotnika do walki z epidemią w Afryce.

CDC podkreśla, że epidemii eboli w Afryce Zachodniej nie da się zwalczyć bez pomocy ochotników – lekarzy i pielęgniarek.

W czwartek w Nowym Jorku wykryto wirusa eboli u lekarza, który powrócił z Afryki Zachodniej. 33-letni Craig Spencer pracował dla organizacji humanitarnej Lekarze bez granic w Gwinei, jednym z trzech krajów afrykańskich, które stały się ogniskami epidemii. Lekarz przebywa obecnie w izolowanym pomieszczeniu w nowojorskim szpitalu Bellevue. Narzeczona Spencera i jego dwóch bliskich znajomych, z którymi miał bezpośrednie kontakty po powrocie do USA, zostali poddani kwarantannie.

Wirus, którzy przenosi się przez kontakt z płynami ustrojowymi osoby zarażonej, zabił już, według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ponad 4,9 tys. osób. Szacuje się, że zarażonych jest ponad 10 tys., głównie w Gwinei, Liberii i Sierra Leone.

(PAP)

fot.EPA/OLIVIER HOSLET

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2091254418 views

REKLAMA

2091254717 views

REKLAMA

2093051176 views

REKLAMA

2091254998 views

REKLAMA

2091255145 views

Wojowniczka w Hollywood

Cykady (nie na Cykladach)

UFO nad Fukushimą

Hamas kontra Izrael

REKLAMA

2091255289 views