REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Kraje CARICOM wzywają USA do zniesienia embarga wobec Kuby

Kraje CARICOM wzywają USA do zniesienia embarga wobec Kuby

-

Przywódcy krajów członkowskich Wspólnoty Karaibskiej (CARICOM), którzy zebrali się w Hawanie, wezwali w niedzielę USA do zniesienia obowiązującego od 54 lat embarga na handel z Kubą, które określili jako “absurdalne”. Kuba nie jest członkiem CARICOM.

Szczyt przywódców 15 krajów członkowskich CARICOM, organizacji powstałej w 1973 r. na podstawie układu z Chaguaramas, ma na celu zintensyfikowanie współpracy wewnętrznej oraz między tą organizacją a Kubą.

REKLAMA

“Podtrzymujemy nasze poparcie dla Kuby w kwestii embarga Stanów Zjednoczonych wobec tego kraju” – powiedział podczas uroczystości powitania na lotnisku w Hawanie premier Antiguy i Barbudy Gaston Browne. “Apeluję do prezydenta Obamy aby niezwłocznie zniósł to absurdalne embargo” – dodał.

Minister spraw zagranicznych Trynidadu i Tobago Winston Dookeran podkreślił, że zarówno szczyt w Hawanie jak i zaproszenie Kuby na Szczyt Obu Ameryk, który ma się odbyć w kwietniu w Panamie, odzwierciedla “całkowitą integrację Kuby na półkuli zachodniej”.

Stany Zjednoczone i Kuba nie utrzymują stosunków dyplomatycznych od 1961 r. W 1962 r. Waszyngton wprowadził embargo na handel z komunistyczną Kubą. (PAP)

fot.Ivan Franco/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

śp. Halina Nowak

śp. Cecylia Rożnowska

śp. Tadeusz M. Kreczko

śp. Maria Cholewa

śp. Janina Kuczyński

REKLAMA

REKLAMA