REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaKorea Płn. oskarża USA o pozbawienie internetu i wyzywa Obamę od małp

Korea Płn. oskarża USA o pozbawienie internetu i wyzywa Obamę od małp

-

Władze Korei Płn. oskarżyły w sobotę USA o pozbawienie we wtorek połączenia z internetem i nazwały prezydenta Baracka Obamę „małpą” za zachęcanie właścicieli kin do dystrybucji filmu „The Interview” o fikcyjnym zamachu na przywódcę kraju.

fot.Justin Lane/EPA
fot.Justin Lane/EPA

„Obama nie przebiera w słowach i działaniach niczym małpa w tropikalnym lesie” – twierdzi Narodowa Komisja ds. obrony Korei Północnej”, oskarżając amerykańskiego prezydenta o nawoływanie do wyświetlania kontrowersyjnego filmu.

REKLAMA

„Jeśli USA będą w dalszym ciągu tak aroganckie, despotyczne i pomimo powtarzanych przez Koreę Północną ostrzeżeń będą używać gangsterskich metod, muszą liczyć się z tym, że jej nieudane działania polityczne nieuchronnie spowodują śmiertelne ciosy” – powiedział rzecznik Komisji.

Wcześniej USA oskarżyły Pjongjang o dokonanie cyberataków na producenta filmu, wytwórnię Sony Pictures. Rozpowszechnianie obrazu Sony Pictures zawiesiło w ubiegłym tygodniu po tym, gdy pod koniec listopada padło ofiarą bezprecedensowego pod względem rozmiarów cyberataku na swą sieć komputerową – o którego sprawstwo FBI podejrzewa Koreę Północną. Przyczyną wstrzymania dystrybucji były także groźby zamachów, kierowane pod adresem głównych sieci kinowych.

Sony zezwoliło jednak na wyświetlanie „The Interview” domagającej się tego grupie około 200 niezależnych amerykańskich kin, a obecnie dystrybucję rozszerzono na internet.

Prezydent Obama z zadowoleniem przyjął decyzję Sony zezwalającą na wyświetlanie filmu. Wcześniej skrytykował wytwórnię za to, że z uwagi na groźby zamachów postanowiła ona nie rozpowszechniać filmu.

W komedii, która przysporzyła producentom tylu kłopotów, do autorów talk show z udziałem gwiazd z propozycją przeprowadzenia wywiadu nieoczekiwanie zgłasza się przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un, fan programu. CIA rekrutuje showmanów, aby podczas swojej wizyty w Pjongjangu dokonali zamachu na dyktatora.

(PAP)

REKLAMA

2103324852 views

REKLAMA

2103325085 views

REKLAMA

2105121477 views

REKLAMA

2103325228 views

REKLAMA

2103325328 views

REKLAMA

2103325437 views