REKLAMA

2118680918 views

REKLAMA

2118680917 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaKontrole na granicy… uciekających z USA imigrantów

Kontrole na granicy… uciekających z USA imigrantów

-

Południowe stany utrudniają życie imigrantom do tego stopnia, że ci wsiadają do autobusów i wracają do Meksyku. Do momentu, gdy nie spotka ich niespodzianka – kontrola straży granicznej. Popularne miejsca wjazdu do Meksyku w San Diego, El Paso czy Nogales nie stanowią już łatwej furtki do domu dla imigrantów.

Amerykanie wypowiedzieli wojnę nielegalnym imigrantom, ale jednocześnie wyjazd z USA jest obecnie dużo bardziej skomplikowany niż kiedyś – imigranci obawiają się licznych kontroli, prób wyperswadowania im przeprawy przez granicę, napiętnowania i aresztowań.

REKLAMA

Strażnicy tłumaczą kontrole autobusów, samochodów czy pieszych potrzebą powstrzymania przepływu broni i narkotyków do Meksyku. Często jednak podczas zatrzymania okazuje się, że pechowy imigrant przebywał w USA nielegalnie co skutkuje m. in. pobraniem odcisków palców i poważnymi karami w przypadku ponownego przekroczenia granicy z USA. A imigrantom z przestępstwami na koncie grozi aresztowanie i deportacja.

Agenci graniczni stanu Arizona w ostatnim raporcie podają, że przez tydzień, od 18 do 24 lipca,  imigranci próbowali wywieźć z Arizony 22,102 dol. w gotówce, sześc sztuk broni i 5,943 sztuk amunicji. Dane mówią same za sienie – znaczna część imigrantów nie ma nic wspólnego z przemytem.

Czytaj: Teksas. Upały zabijają nielegalnych imigrantów

Tym bardziej organizacjom walczącym z nielegalną imigracją trudno uwierzyć, że na granicy zatrzymuje się imigrantów, którzy i tak opuszczają Stany. Doszło nawet to sytuacji, że stowarzyszenie Americans for Legal Immigration PAC domaga się zmniejszenia kontroli na południowej granicy…

Rządowy przedstawiciel, chcący zachować anonimowość, twierdzi, że nikogo nie zniechęca się przed ucieczkę z USA, ale trzeba dać imigrantom do zrozumienia, że za naruszenie prawa imigracyjnego ponosi się konsekwencje.

Zobacz: Ile kosztują nielegalni?

Imigranci otwarcie przyznają, że polityka imigracyjna wprowadza ich w dezorientację. 24-letnia Analleli Rios Ramirez, która przybyła do USA nielegalnie z rodzicami w wieku 11 lat, twierdzi, że była przekonana, że Arizona chce, żeby wyjechała. Ale jednocześnie martwiła się czy nie zatrzymają jej na granicy. Miała szczęście, jej się udało…

Zobacz też: Granica USA-Meksyk: 11 tysięcy porwań w ciągu 6 miesięcy

as

6 KOMENTARZE

  • Trafna uwaga, Klim!
   Trzeba będzie zatrudniać legalnych… a to oznacza, ze wzrosna ceny i spadnie popyt na warzywa i owoce.
   Ameryka konczy sie i zaczyna coraz bardziej przypominac socjalistyczna Europe z calym wachlarzem jej wad.

 1. Marzenia sa wolne od wad. Amerykanski sen o dobrobycie, potedze i szczesciu zdaje sie, mimo wszystko nie miec konca. Emigranci, deportacje, dobrowolne powroty, nie sa w stanie odwrocic milionom glodnych i biednych ludzi z innych krajow, wyobrazen o raju na ziemi.
  O tym raju slyszeli od przodkow, od misjonarzy, od dobrodziejow i celebrytow a takze wiedza z wlasnych doswiadczen; malo razy biedacy Afryki odbieraja zapasy zywnosci, wode oraz lekarstwa, dzieki czemu zyja i marza? Marzenia Czlowieka sa wolne od wad!

REKLAMA

2118010962 views

REKLAMA

2118011099 views

REKLAMA

REKLAMA

2119807458 views

REKLAMA

2118011185 views

REKLAMA

2118011258 views

REKLAMA

2118011325 views