REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Konserwatyści przeciw homoseksualnym małżeństwom

Konserwatyści przeciw homoseksualnym małżeństwom

-

Pierwsza zielona karta dla współmałżonka geja

Odrzucenie przez Sąd Najwyższy USA ustawy uznającej tylko małżeństwa heteroseksualne wzbudziło konsternację i oburzenie konserwatystów. Organizacje chrześcijańskie zapowiedziały walkę o utrzymanie tradycyjnego małżeństwa. Inni przewidują przysłowiową “sodomę i gomorę”. Równocześnie urząd imigracyjny po raz pierwszy przyrzekł wydanie zielonej karty małżonkowi amerykańskiego geja.

REKLAMA

2147483647 clicks

Louie Gohmert fot. United States House of Representatives
Louie Gohmert fot. United States House of Representatives

Republikanin z Teksasu, kongresman Louie Gohmert, uważa, że po małżeństwach homoseksualnych przyjdzie czas na bigamię i poligamię. “Bigamia w wielu miejscach jest traktowana jak przestępstwo. Z chwilą rozszerzenia definicji małżeństwa na pary homoseksualne, nie wiadomo na czym skończymy. Jakie argumenty mogą powstrzymać sędziów przed zgodą na wielożeństwo? Niektórzy wierzą, że bigamia i poligamia powinny być legalne” – powiedział Gohmert”.

Słowa kongresmana z Teksasu poparła republikanka z Minnesoty, była kandydatka na prezydenta Michele Bachmann. Za najlepszą metodę walki z “rujnowaniem instytucji małżeństwa” Bachmann uznała indywidualne i zbiorowe modlitwy o oświecenie sędziów Sądu Najwyższego. Ponieważ już wiadomo, że takie akcje nie pomogą, kongresmanka radzi, by chrześcijanie nie tolerowali homoseksualnych par. W praktyce oznacza to wezwanie do dyskryminacji.

Z kolei Alliance Defense Fund (ADF), chrześcijańska organizacja stojąca w obronie tradycyjnego małżeństwa, jest zdania, że sąd okazał wyjątkowy brak zrozumienia konsekwencji swej decyzji. ADF podejrzewa, że lekceważenie związku między mężczyzną i kobietą jest celowe, ponieważ w założeniu ma doprowadzić do zniszczenia małżeńskiej instytucji.

W sobotę decyzja Sądu Najwyższego zmieniła życie Juliana Marsha i Traiana Povova.

Marsh, obywatel USA, kilka miesięcy temu wystąpił o zgodę na legalny pobyt pochodzącego z Bułgarii małżonka. “Zatwierdzenie wniosku Marsha świadczy, że administracja Obamy poważnie traktuje małżeństwa między osobami tej samej płci.

Jestem przekonany, że w najbliższych dniach zielone karty otrzyma więcej ludzi”, powiedział adwokat tej pary.

Możliwość ubiegania się o stały pobyt współmałżonka-homoseksualisty jest bezpośrednim skutkiem decyzji Sądu Najwyższego USA.

(eg)

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2131870581 views

REKLAMA

REKLAMA

2131870596 views

REKLAMA

REKLAMA

2133666916 views

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

REKLAMA

2131870606 views

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

Patrycja Szot

Emilia Jodlowska

REKLAMA

2131870609 views

REKLAMA

2131870613 views