REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaKongresmenka: musimy chronić Polskę w obliczu działań Białorusi i Rosji na granicy

Kongresmenka: musimy chronić Polskę w obliczu działań Białorusi i Rosji na granicy

-

Białoruś i Rosja wywołują kryzys migracyjny, by uderzyć w UE, a USA muszą chronić Polskę i wykorzystywanych migrantów – powiedziała we wtorek w Izbie Reprezentantów demokratyczna kongresmenka Marcy Kaptur. Dodała, że martwi ją “ekspansywna wojowniczość” Rosji.

“Mam głębokie obawy w związku z ekspansywną wojowniczością Rosji w Europie. Kraj ten koncentruje dziesiątki tysięcy dodatkowych żołnierzy i sprzętu w pobliżu granicy Ukrainy, którą już wcześniej napadła, zabijając ponad 13 tys. osób” – powiedziała Kaptur podczas debaty w Izbie. Kongresmenka przyniosła ze sobą tablicę z rysunkiem przedstawiającym rurociąg z napisem “Nord Stream 3”, z którego wychodzi tłum ludzi.

REKLAMA

“Teraz Białoruś ze wsparciem Rosji działa na rzecz destabilizacji Unii Europejskiej, prowokując kryzys migracyjny na granicy z Polską” – mówiła polityk. “Musimy działać na rzecz ochrony naszych polskich sojuszników i życia zdesperowanych migrantów na granicy” – dodała.

Oceniła też, że Rosja dopuszcza się szantażu energetycznego, by osłabić wolę transatlantyckich sojuszników do przeciwdziałania wrogim posunięciom Kremla.

“Mam nadzieję, że Ameryka pozostanie silna i solidarna z naszymi kochającymi wolność europejskimi sojusznikami” – zakończyła.

Marcy Kaptur jest najdłużej sprawującą urząd kongresmenką w Izbie Reprezentantów i współprzewodniczącą zespołów parlamentarnych ds. Polski, Ukrainy i Białorusi.

Wcześniej działania białoruskiego reżimu Alaksandra Łukaszenki potępił m.in. inny członek “polskiej” grupy w Izbie, Republikanin Chris Smith, a także szef senackiej komisji ds. zagranicznych Bob Menendez.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2116488291 views

REKLAMA

REKLAMA

2116488493 views

REKLAMA

REKLAMA

2118284868 views

REKLAMA

2116488609 views

REKLAMA

2116488696 views

REKLAMA

2116488789 views