REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Komisja wywiadu Izby Reprezentantów chce od Barra pełnego raportu Muellera

Komisja wywiadu Izby Reprezentantów chce od Barra pełnego raportu Muellera

-

Komisja wywiadu amerykańskiej Izby Reprezentantów zażądała w środę od prokuratora generalnego Williama Barra przedstawienia pełnego raportu Roberta Muellera dotyczącego Russiagate. Wcześniej prezydent Donald Trump odmówił udostępnienia Kongresowi pełnej wersji raportu.

Przewodniczący komisji wywiadu Adam Schiff oświadczył, że Barr został zobligowany do udostępnienia raportu pod rygorem odpowiedzialności karnej i ma na to czas do 15 maja. Dodał, że występował kilkukrotnie wcześniej o raport do ministerstwa sprawiedliwości, ale resort konsekwentnie nie reagował lub odmawiał udostępnienia dokumentów.

REKLAMA

William Barr w środę został uznany przez komisję wymiaru sprawiedliwości Izby Reprezentantów winnym obrazy Kongresu za to, że odmówił złożenia wyjaśnień dotyczących domniemanej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w 2016 roku. Wcześniej Trump, powołując się na przywilej władzy wykonawczej, odmówił udostępnienia Kongresowi pełnej wersji raportu prokuratora specjalnego Roberta Muellera ws. Russiagate, czego domagała się komisja sprawiedliwości Izby.

Zredagowaną wersję raportu opublikowano 18 kwietnia. Cały dokument ma 448 stron, ale na wielu z nich niektóre fragmenty zaczerniono, wskazując na konieczność nieujawniania niektórych wrażliwych danych.

Raport nie zarzuca prezydentowi popełnienia przestępstwa polegającego na utrudnianiu działań wymiaru sprawiedliwości, co było ważnym wątkiem śledztwa Muellera, nie pada jednak jednoznaczne stwierdzenie, iż Trump tego nie robił. (PAP)

fot.ERIK S LESSER/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks