REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaKomisja Izby Reprezentantów przyjęła poprawkę ws. sankcji przeciwko Nord Stream 2

Komisja Izby Reprezentantów przyjęła poprawkę ws. sankcji przeciwko Nord Stream 2

-

Komisja ds. środków budżetowych Izby Reprezentantów jednogłośnie przyjęła w czwartek poprawkę do ustawy o pomocy zagranicznej, która ma na celu odwrócić decyzję Departamentu Stanu o odstąpieniu od sankcji przeciwko firmie Nord Stream 2 AG i jej szefowi.

“Nord Stream 2 to polityczna broń, podważająca bezpieczeństwo energetyczne Europy i dotykająca kilku wschodnioeuropejskich, nordyckich i bałtyckich krajów” – stwierdziła jedna z autorek poprawki, deputowana Demokratów Marcy Kaptur z Ohio.

REKLAMA

Poprawka ma na celu unieważnienie decyzji Departamentu Stanu o odstąpieniu od nałożenia uchwalonych przez Kongres sankcji – powołując się na bezpieczeństwo narodowe – przeciwko zarejestrowanej spółce Nord Stream AG i jej prezesowi Matthiasowi Warnigowi.

“Te sankcje nie były opcjonalne i to, że Departament Stanu w ten sposób użył wyjątku mówiącego o interesie bezpieczeństwa narodowego było nieczystym zagraniem” – mówi PAP osoba zaangażowana w prace nad poprawką. “Prawda jest taka, że w Kongresie do dziś pozostał niesmak po tej decyzji”.

Szanse, że ruch ten coś zmieni, są jednak niewielkie. Mimo szerokiego poparcia obydwu partii w Kongresie, przed projektem długa droga: musi zostać jeszcze przegłosowany przez obie izby Kongresu i podpisany przez prezydenta, który odstąpił od sankcji ze względu na chęć uniknięcia nieporozumień z Niemcami.

Ponadto trwają rozmowy między Waszyngtonem i Berlinem dotyczące tego, jak Niemcy mogłyby ograniczyć negatywne skutki. Zawarcie porozumienia – być może jeszcze w lipcu – otworzy drogę do rozpoczęcia działalności gazociągu.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2119330859 views

REKLAMA

2119330949 views

REKLAMA

REKLAMA

2121127300 views

REKLAMA

2119331012 views

REKLAMA

2119331067 views

Co warto wiedzieć o złości?

Unikaj pożyczek do wypłaty

Punkt widzenia

Stek z tuńczyka z salsa verde

REKLAMA

2119331106 views