REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Komentator CNBC Larry Kudlow będzie doradcą Trumpa ds. ekonomicznych

Komentator CNBC Larry Kudlow będzie doradcą Trumpa ds. ekonomicznych

-

Komentator sieci telewizyjnej CNBC Larry Kudlow powiedział w środę agencji AP, że przyjął ofertę Donalda Trumpa i zostanie doradcą prezydenta ds. ekonomicznych; zastąpi Gary’ego Cohna, który odszedł po ogłoszeniu programu ceł na import stali i aluminium.

Kudlow wyjaśnił w wywiadzie dla AP, że prezydent zaoferował mu tę posadę we wtorek w rozmowie telefonicznej. Dodał, że jest zwolennikiem wolnego handlu i przeciwnikiem taryf celnych, lecz “zgadza się z polityką” Trumpa.

REKLAMA

Jak komentuje Reuters, nominowanie Kudlowa nie jest niespodzianką, ponieważ Trump już wcześniej mówił, że “ma on bardzo dużą szansę” na przejęcie funkcji po Cohnie.

Kudlow jest konserwatywnym komentatorem telewizyjnym i analitykiem gospodarczym, a w roku 2016, podczas kampanii wyborczej, był nieformalnym doradcą Trumpa. Jest Republikaninem, był również doradcą prezydenta Ronalda Reagana i pracował na Wall Street.

Powtarzał kilkakrotnie, że jest przeciwny nakładaniu odwetowych ceł na towary importowe, ale w środę Trump powiedział, że zdołał przekonać Kudlowa, że taryfy mogą być użytecznym instrumentem podczas negocjacji handlowych. (PAP)

Na zdjęciu: Larry Kudlow fot.Andrew Gombert/EPA/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks