REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Kolejne zamieszki w Filadelfii po zastrzeleniu Afroamerykanina przez policję

Kolejne zamieszki w Filadelfii po zastrzeleniu Afroamerykanina przez policję

-

Drugą noc z rzędu doszło w Filadelfii do zamieszek, które wybuchły w mieście po zastrzeleniu przez funkcjonariuszy 27-letniego Afroamerykanina. Jak poinformowała we wtorek policja, grupa około tysiąca osób splądrowała m.in. siedzibę jednej z firm.

Stacja Fox pokazała też zdjęcia zamaskowanych ludzi okradających sklep.

Zarzewiem zajść była sytuacja z poniedziałkowego popołudnia, kiedy dwóch policjantów zastrzeliło na ulicy w Filadelfii 27-letniego Waltera Wallace’a. Według policyjnego raportu funkcjonariusze zostali wezwani do dzielnicy Cobbs Creek w zachodniej części miasta, gdzie spotkali Williamsa.

Na opublikowanym na Twitterze wideo z incydentu widać, jak Wallace zdecydowanym krokiem podchodzi do policjantów, którzy zaczęli się cofać, krzycząc jednocześnie, by rzucił nóż, który miał mieć w dłoni. Po kilku sekundach oddali do niego serię strzałów z pistoletów z kilku metrów.

Według ojca ofiary Wallace miał problemy psychiczne i przyjmował leki; zarzucił policjantom, że zbyt szybko zdecydowali się na oddanie strzałów, zamiast użyć tasera.

Szefowa miejskiej policji Danielle Outlaw oświadczyła, że “wideo stawia wiele pytań, na które w pełni odpowie śledztwo w sprawie”.

Kandydat Partii Demokratycznej w listopadowych wyborach prezydenckich, Joe Biden, przekazał kondolencje rodzinie ofiary, ale jednocześnie potępił zajścia w Filadelfii. “Gniew z powodu niesprawiedliwości w naszym społeczeństwie nie usprawiedliwia przemocy” – powiedział Biden. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Niesprawidliwość w USA jeżeli jest, to partia demokratyczna jest tego przyczyną. Elity demokratyczne mają naprawdę gdzieś wszystkie mniejszości. Są nimi tylko zainteresowane w celu uzyskania głosów w wyborach. Pozbawili je możliwości uzyskania w miarę przyzwoitego wykształcenia oddając publiczne szkolnictwo we władanie związków zawodowych, które są głównym sponsorem finansowym partii “demokratycznej”. Poziom nauczania jest nieistotny jak tylko płynie forsa na konta demokratów. O wyższych uczelniach lepiej nie wspominać. W większości służą do indoktrynacji antyamerykańskiej i robią to ludzie, którzy w większości są zwolennikami marksizmu i działają na szkodę Ameryki. Tak samo nieistotne dla tych elit jest wszystko co mówi Biden, który w razie zwycięstwa w wyborach będzie tylko atrapą prezydenta. Jego zadaniem jest wygranie wyborów z wykorzystaniem opinii, miał kiedyś umiarkowane i centrowe poglądy na Amerykę. Jeżeli Czarni Amerykanie się nie zmobilizują i nie uwolnią się ze współczesnych “plantacji demokratycznych” to nie poprawią swojego losu. Bardzo przykre jest to, że B.Obama aktywnie pracuje, aby Czarni Amerykanie pozostali jak najdłużej na tych plantacjach.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks