REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Kolejne sanitizery na liście FDA

Kolejne sanitizery na liście FDA

-

Federalna Agencja Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA) kontynuuje dodawanie do listy ostrzeżeń przed używaniem środków odkażających do rąk kilkudziesięciu kolejnych preparatów.

Wiele z sanitizerów, co do których wydano ostrzeżenie, zawiera metanol lub 1-propanol. Do użycia w sanitizerach do rąk są wyłącznie alkohol etylowy oraz alkohol isopropylowy (znany jako 2-propanol). Testy FDA wykazały również, że testowane preparaty miały niższe poziomy substancji aktywnych niż wynotowano na etykiecie.

REKLAMA

2147483647 clicks

Według rekomendacji federalnego centrum kontroli i prewencji chorób (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) powinny mieć przynajmniej 60 proc. alkoholu etylowego. Na etykietach zdarzają się także fałszywe albo mylące stwierdzenia, w tym takie, że marka zapobiega rozprzestrzenianiu się koronawirusa albo chroni przed wirusami czy bakteriami przez określony czas.

Toksyczne właściwości metanolu są znane – narażenie organizmu na jego znaczne ilości może powodować mdłości, wymioty, ból głowy, niewyraźne widzenie, trwałą ślepotę, napady drgawek, śpiączkę, trwałe uszkodzenie układu nerwowego lub śmierć.

Alkohol 1-propanol lub 1-propylowy jest używany do produkcji rozpuszczalników przemysłowych i może być również toksyczny po połknięciu. Jak twierdzi FDA, połknięcie lub wypicie środka do odkażania rąk z 1-propanolem może spowodować między innymi niewydolność oddechową i obniżenie tętna.

Osoby narażone na działanie środków odkażających z listy FDA powinny zwrócić się o pomoc medyczną, a niewykorzystane butelki powinny zostać wyrzucone do pojemników na odpady niebezpieczne.

FDA ostrzega także przed użwaniem sanitizerów do dezynfekowania zwierząt domowych i radzi, żeby w przypadku spożycia przez zwierzę takiego środka skontaktować się z weterynarzem.

Lista sanitizerów z negatywną oceną FDA znajduje się na stronie instytucji: www.fda.gov/drugs/drug-safety-and-availability/fda-updates-hand-sanitizers-consumers-should-not-use#products.

(kk)

REKLAMA

2131547651 views

REKLAMA

REKLAMA

2131547666 views

REKLAMA

REKLAMA

2133343986 views

REKLAMA

2131547676 views

REKLAMA

2131547679 views

REKLAMA

2131547683 views