REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaKolejna nagroda dla Polki za rolę w grze komputerowej "Mortal Kombat 11"

Kolejna nagroda dla Polki za rolę w grze komputerowej „Mortal Kombat 11”

-

Polska aktorka Beata Poźniak występująca w grze komputerowej „Mortal Kombat 11” otrzymała w Nowym Jorku nagrodę Voice Arts Award dla najlepszego aktora podkładającego głos. W ceremonii przyznawania wyróżnień uczestniczył m.in. twórca serii „Gwiezdne Wojny”, George Lucas.

„Bardzo się z tego cieszę, bo Voice Arts Award to bardzo prestiżowa nagroda i jest do niej nominowanych wiele gwiazd. W zeszłym roku zdobyli ją m.in. Jane Seymour i Holly Hunter. Nominacje otrzymali m.in. Gal Gadot, Tom Hanks, Cate Blanchett czy Kit Harrington” – powiedziała w sobotę PAP Poźniak.

REKLAMA

Mieszkająca w Los Angeles aktorka dostała nagrodę za najlepszą rolę w grze komputerowej, gdzie podkładała głos w odtwarzanej przez nią postaci Skarlet. W pierwszej połowie grudnia została za „Mortal Kombat 11” uhonorowana nagrodą “Voice Arts Award”.

Przypomniała, że „Mortal Kombat 11” jest grą komputerową z gatunku bijatyk. Kiedy się ukazała, była najczęściej kupowana na świecie.

„To dla mnie niesłychane, że na takie gry jest tak wielkie zapotrzebowanie. Odzwierciedlają one czasami rzeczywistość, bo jest niestety wiele wojen i nieporozumień między ludźmi czy między rasami. Moja postać, +Krwista królowa+ stała się jakby symbolem, pokazuje jak wielu z nas musi walczyć o przetrwanie” – wyjaśniła Poźniak.

Jak dodała nie spodziewała się wygranej, a wielki zaszczyt stanowi dla niej już sam fakt, że dostała też dwie inne nominacje. Otrzymała je w kategoriach za najlepszy występ w dziedzinie słowa mówionego lub prezentowanej narracji (opowieść o Wisławie Szymborskiej) oraz za podłożenie głosu w audiobooku (w oparciu o książkę nastolatki Stefanii Podgórskiej, która ratowała Żydów przed Niemcami w czasie II wojny światowej).

W różnych wersjach znanej także polskim miłośnikom gier komputerowych „Mortal Kombat 11” aktorka wciela się w postać Skarlet od czterech lat. Grają w niej gościnnie także Arnold Schwarzenegger oraz Sylvester Stallone.

Nagrody w dziedzinie sztuki głosu, tzw. Voice Arts Awards, przyznaje stowarzyszenie koncentrujące się na sztuce i wiedzy o głosie Society of Voice Arts and Sciences (SOVAS). Jak powiedziała Poźniak w branży wyróżnienia SOVAS uważane za odpowiednik Oskara w dziedzinie sztuki głosu.

W nowojorskiej ceremonii, przeprowadzonej 20 grudnia na Broadwayu, w New World Stages, wzięli udział online m.in. George Lucas, Henry Louis Gates, Jr., Mark Hamill, Tom Kenny.

Poźniak debiutowała w filmie w 1979 roku rolą w „Blaszanym bębenku” Volkera Schloendorffa. Występowała też m.in. w „Życiu Kamila Kuranta”, „Stanie wewnętrznym” oraz filmie Olivera Stone’a „JFK”.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2107784171 views

REKLAMA

REKLAMA

2107784403 views

REKLAMA

2109580794 views

REKLAMA

2107784544 views

REKLAMA

2107784643 views

REKLAMA

2107784751 views