REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaKolejna karawana imigrantów, głównie z Hondurasu i Ameryki Środkowej, zmierza do USA...

Kolejna karawana imigrantów, głównie z Hondurasu i Ameryki Środkowej, zmierza do USA (ZDJĘCIA)

-

Karawana, która liczy około 400 osób i składa się głównie z imigrantów z Hondurasu i Ameryki Środkowej wyruszyła w niedzielę rano z miasta Tapachula w Meksyku i zmierza do USA – podaje Reuters. W ubiegłym tygodniu służby porządkowe Meksyku brutalnie rozpędziły inne grupy imigrantów.

W grupie maszerującej w stronę granicy z USA jest wiele dzieci. Imigranci zignorowali wezwania sił bezpieczeństwa do rozejścia się. Prócz najliczniejszych uciekinierów z Hondurasu, w karawanie są też Kubańczycy, Wenezuelczycy i Haitańczycy.

REKLAMA

W ubiegłym tygodniu agencja Associated Press udostępniła nagrania wideo, dokumentujące brutalną przemoc, jakiej dopuścili się agenci służb imigracyjnych i żołnierze Gwardii Narodowej Meksyku, by rozproszyć grupy imigrantów.

fot. Juan Manuel Blanco/EPA-EFE/Shutterstock

Prezydent Andres Manuel Lopez Obrador powiedział w wystąpieniu telewizyjnym, że “prawa człowieka nie zostały złamane” w odniesieniu do imigrantów.

Rząd Meksyku ogłosił ponadto, że zamierza zatrzymać wszystkich imigrantów na południu kraju. Minister obrony Luis Cresencio Sandoval powiedział, że głównym zadaniem sił zbrojnych i Gwardii Narodowej jest “powstrzymanie wszelkiej imigracji (…) i zabezpieczenie północnej i południowej granicy przy pomocy wojska”.

Karawana imigrantów w Tapachula w Meksyku fot. Juan Manuel Blanco/EPA-EFE/Shutterstock

Powody ucieczki z Hondurasu są te same, co od lat: bieda, bezrobocie, zły stan służby zdrowia i edukacji oraz przemoc ze strony ulicznych gangów, która czyni z Hondurasu jeden z najniebezpieczniejszych krajów na świecie.

Przez kilka lat trasę, prowadzącą przez Gwatemalę i Meksyk aż do granicy z USA, pokonywały tysiące imigrantów z Ameryki Łacińskiej. Jednak po karawanach z 2018 i 2019 roku Meksyk w porozumieniu z USA wysłał na swoją granice duże kontyngenty żołnierzy, by wstrzymać napływ imigrantów.(PAP)

REKLAMA

2119250130 views

REKLAMA

2119250223 views

REKLAMA

REKLAMA

2121046576 views

REKLAMA

2119250290 views

REKLAMA

2119250346 views

REKLAMA

2119250387 views