REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaKobiety więzione w Cleveland były pętane łańcuchami i sznurami

Kobiety więzione w Cleveland były pętane łańcuchami i sznurami

-

Trzy kobiety, które były przez blisko 10 lat więzione w domu w Cleveland, w stanie Ohio, były pętane łańcuchami i sznurami; czasem wypuszczano je na podwórko – podała w środę policja. Aresztowanym w związku ze sprawą braciom nie postawiono jeszcze zarzutów.

Amanda Berry, Gina DeJesus i Michelle Knight zostały odnalezione po 10 latach od zaginięcia fot. PAP/EPA
Amanda Berry, Gina DeJesus i Michelle Knight zostały odnalezione po 10 latach od zaginięcia fot. PAP/EPA

“Potwierdziliśmy, że (kobiety) były przywiązane, odnaleźliśmy też łańcuchy i sznury w korytarzu domu” – powiedział szef lokalnej policji Michael McGrath.

REKLAMA

Od wtorku Amandę Berry, Ginę DeJesus i Michelle Knight, które zaginęły po kolei około 10 lat temu, przesłuchiwali agenci FBI i policja – dodał McGrath, nie potwierdzając informacji prasowych, według których kobiety miały w okresie uwięzienia wielokrotnie zachodzić w ciążę.

W środę Berry, która urodziła w niewoli 6-letnią obecnie córeczkę, przyjechała z dzieckiem do domu swej siostry Beth Serrano. “Nasza rodzina pragnie, aby uszanowano nasze życie prywatne, tak abyśmy wszystkie – moja siostra, siostrzenica i ja – miały czas, aby dojść do siebie” – powiedziała Serrano.

McGrath zapowiedział jednak, że ofiary będą ponownie przesłuchiwane.Policja nie poinformowała jeszcze, w jaki sposób kobiety zostały uprowadzone.

Trzech podejrzanych braci: Ariela, Pedro i Onila Castro aresztowano na podstawie informacji przekazanych śledczym przez ich ofiary; są obecnie przesłuchiwani. 52-letni Ariel Castro jest właścicielem domu, w którym uwięziono kobiety. Mieszkańcy dzielnicy, w której zaginęły oraz były więzione jego ofiary, powiedzieli dziennikarzom, że brał on aktywny udział w poszukiwaniach dziewcząt oraz czuwaniach poświęconych ich pamięci.

Gdy rok temu sąsiedzi zorganizowali takie czuwanie poświęcone Ginie DeJesus, Castro nie tylko w nim uczestniczył, ale też pocieszał matkę uwięzionej przez niego kobiety.

Ostatnio Castro zaczął pokazywać się publicznie z 6-letnią dziewczynką, tłumacząc sąsiadom, że jest to córka jego dziewczyny.

Syn Ariela Castro, Anthony, który w okresie, w którym uprowadzono dziewczęta był studentem dziennikarstwa, napisał dla lokalnej gazety wydawanej w Cleveland artykuł o zaginięciu Giny DeJesus. “To niewiarygodne, że napisałem o tym prawie 10 lat temu – by dowiedzieć się teraz, że tak blisko dotyczy to mojej rodziny” – powiedział Anthony Castro dziennikowi “The Plain Dealer”.

Sąsiadka Castro, Elsie Cintron powiedziała, że jej córka “wiele lat temu” zobaczyła nagą kobietę czołgającą się po podwórku jego domu i zaalarmowała policję, ale wezwania tego “nie potraktowano poważnie”.

W 1993 roku Castro został aresztowany, gdy złożono na niego skargę o stosownie przemocy domowej, ale nie został skazany. W 2005 roku jego była żona oskarżyła go o to, że dwukrotnie złamał jej nos oraz usiłował porwać ich córki. Zarzuty zostały oddalone.

Do uwolnienia kobiet doszło w poniedziałek, gdy sąsiad, zaniepokojony krzykami w pobliskim domu, poszedł sprawdzić, co się dzieje i odnalazł tam zaginione. Berry pożyczyła jego telefon komórkowy i wezwała policję.

(PAP)

REKLAMA

2103228827 views

REKLAMA

2103229060 views

REKLAMA

2105025452 views

REKLAMA

2103229203 views

REKLAMA

2103229303 views

REKLAMA

2103229412 views