REKLAMA

2128821367 views

REKLAMA

2128821366 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaKevin McCarthy nowym liderem republikańskiej większości w Izbie Reprezentantów

Kevin McCarthy nowym liderem republikańskiej większości w Izbie Reprezentantów

-

Kevin McCarthy będzie nowym przewodniczącym republikańskiej większości w Izbie Reprezentantów. Zastąpi on Erica Cantora, który po niespodziewanej porażce w wewnątrzpartyjnych prawyborach, zapowiedział rezygnację z tego stanowiska.

Kevin McCarthy (w środku) został nowym liderem większości republikańskiej w Izbie Reprezentantów fot.Jim Lo Scalzo/EPA
Kevin McCarthy (w środku) został nowym liderem większości republikańskiej w Izbie Reprezentantów fot.Jim Lo Scalzo/EPA

REKLAMA

McCarthy, podobnie jak Cantor, zaliczany jest do najbardziej wpływowych polityków Partii Republikańskiej.

Republikanie, zasiadający w Izbie Reprezentantów i stanowiący w niej większość, musieli wybrać swego nowego lidera po porażce Cantora w prawyborach w stanie Wirginia.

W ubiegłym tygodniu Cantor zupełnie nieoczekiwanie przegrał w swoim okręgu wyborczym prawybory o reelekcję z nieznanym szerzej kandydatem skrajnie prawicowego ruchu Tea Party, Davidem Bratem.

Eric Cantor jest jednym z najbardziej znanych republikańskich polityków. Od 2011 roku był liderem republikańskiej większości w Izbie Reprezentantów i numerem dwa tej partii po przewodniczącym Izby Reprezentantów, Johnie Boehnerze. Od głosowania w Wirginii jest on także pierwszym w historii liderem większości w Izbie Reprezentantów, którzy przegrał w prawyborach.

David Brat, wspierany głównie przez lokalne ruchy powiązane z Tea Party, pokonał Cantora atakując w kampanii jego rzekomo zbyt liberalne przekonania, w tym w kwestiach imigracyjnych.

W listopadowych wyborach do Kongresu Brat zmierzy się z kandydatem Demokratów Jackiem Trammellem. W silnie konserwatywnym okręgu, gdzie od lat wygrywają Republikanie, nie powinien mieć problemów z pokonaniem Demokraty.

Po porażce w prawyborach w Wirginii Cantor zapowiedział, że latem ustąpi ze stanowiska szefa większości Republikanów w Izbie Reprezentantów. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2121449455 views

REKLAMA

REKLAMA

2121449476 views

REKLAMA

REKLAMA

2123245796 views

REKLAMA

2121449487 views

REKLAMA

2121449496 views

REKLAMA

2121449500 views