REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Kerry wzywa koalicję walczącą z IS do podjęcia nowych działań

Kerry wzywa koalicję walczącą z IS do podjęcia nowych działań

-

John Kerry fot.Yuri Kochetkov/EPA
John Kerry fot.Yuri Kochetkov/EPA

Sekretarz stanu USA John Kerry wezwał w czwartek kraje walczące z Państwem Islamskim (IS) w ramach koalicji pod egidą USA do podjęcia nowych działań, lepszego dzielenia się informacjami i danymi wywiadu oraz “bardziej kreatywnej” walki przeciw dżihadystom.

REKLAMA

Szef amerykańskiej dyplomacji wypowiadał się podczas międzynarodowej konferencji w Waszyngtonie poświęconej walce z dżihadystycznym Państwem Islamskim, w której bierze udział blisko 30 ministrów obrony i spraw zagranicznych.

Powiedział, że koalicja wymierzona w dżihadystów czyni postępy, ale konieczne jest podjęcie dalszych wysiłków oraz wprowadzenie zmian strukturalnych, które pozwolą sojusznikom lepiej dzielić się informacjami.

Sekretarz stanu dodał, że liczba bojowników IS spadła o jedną trzecią, spowolniła też rekrutacja nowych dżihadystów. Podkreślił też, że zwycięstwo w Mosulu wyznaczy “punkt zwrotny” w kampanii przeciw IS.

Według Kerry’ego Państwo Islamskie stara się rozszerzyć swoją strefę wpływów na kolejne terytoria za pomocą propagandy w nowych językach.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks