REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Kerry: Rozmowy USA z Rosją ws. Syrii "zbliżają się do końca"

Kerry: Rozmowy USA z Rosją ws. Syrii “zbliżają się do końca”

-

John Kerry fot.Daniel Irungu/EPA
John Kerry fot.Daniel Irungu/EPA

Sekretarz stanu USA John Kerry powiedział w poniedziałek, że rozmowy między Stanami Zjednoczonymi a Rosją ws. współpracy wojskowej w walce z Państwem Islamskim w Syrii zbliżają się do końca. “Ekipy techniczne” spotykają się w tym tygodniu, by omówić szczegóły.

REKLAMA

Kerry wyraził nadzieję na sfinalizowanie tych rozmów “w ten czy inny sposób” i dodał, że jest bardzo prawdopodobne, iż spotka się następnie z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem. “Ale tę decyzję trzeba będzie podjąć na podstawie tego, w jakim punkcie będziemy w najbliższych dniach” – powiedział.

Zdaniem Kerry’ego konieczne jest, żeby państwa popierające reżim syryjski – Rosja i Iran – oraz państwa popierające syryjską opozycję – Stany Zjednoczone i ich partnerzy na Bliskim Wschodzie – porozumiały się w sprawie doprowadzenia do zakończenia walk w Syrii.

Reuters pisze, że zgodnie z propozycją Kerry’ego Waszyngton i Moskwa dzieliłyby się informacjami wywiadowczymi w celu koordynacji nalotów na Front Nusra w Syrii powiązany z Al-Kaidą, a także uniemożliwienia lotnictwu syryjskiemu atakowania umiarkowanych ugrupowań rebelianckich.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks